19:27 2020 Birželio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1330
 • RUB77.8155
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1931)

  Kaip pažymėjo premjeras Saulius Skvernelis, žmonių judėjimą ribos policijos pareigūnai, o esant reikalui gali būti pasitelkti ir kariai

  VILNIUS, balandžio 6 — Sputnik. Artėjantį Velykų savaitgalį bus ribojamas žmonių patekimas į miestus ir miestelius. Tokį sprendimą pirmadienį priėmė COVID-19 komitetas.

  Apie tai pranešė ministras pirmininkas Saulius Skvernelis savo Facebook paskyroje.

  "Tam, kad būtų užtikrintas kuo mažesnis judėjimas, šiandien COVID – 19 komitete nutarėme imtis papildomų priemonių. Šventinį savaitgalį bus ribojamas patekimas į visus šalies miestus ir miestelius.Tai užtikrins policijos pareigūnai, prireikus jie pasitelks karius, šaulius, policijos rėmėjus, kitus talkininkus. Į pagalbą kviesime savivaldybes, prašysime techniškai apriboti visus nebūtinus įvažiavimus į miestus ir miestelius", — rašo Skvernelis.

  Kaip pažymi premjeras, išimtys bus taikomos tais atvejais, kuomet bus vykstama dėl artimųjų, giminaičių mirties, sunkios ligos ar nelaimės, taip pat, kai vykstama dėl būtinojo darbo atlikimo ar dėl būtinosios medicinos pagalbos suteikimo. 

  Draudimas taip pat negalios tiems, kurie vyks į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę, kurioje turi nekilnojamojo turto.

  Skvernelis teigia, kad bus griežtai tikrinami tie asmenys, kurie privalo laikytis saviizoliacijos. Prekybos centrai prašomi užtikrinti tinkamą pirkėjų srautų reguliavimą.

  Galutinis sprendimas dėl išvardintų priemonių bus priimtas trečiadienį vyksiančiame Vyriausybės posėdyje, pažymėjo jis.

  "Artėjantis savaitgalis yra tikrai kritiškai svarbus. Prašau visų susitelkti ir elgtis labai atsakingai. Jei viskas praeis gerai, gali būti, kad palaipsniui galėsime pradėti pereidinėti prie lengvesnio režimo", — pridūrė jis.

  Lietuvoje šiuo metu yra daugiau nei 840 užsikrėtusių koronavirusu. Iš jų 14 žmonių mirė, aštuoni pasveiko.

  Šalyje, siekiant pažaboti koronaviruso plitimą, karantinas pratęstas iki balandžio 13 dienos. Už saviizoliacijos taisyklių pažeidimą įvestos griežtos baudos.

  Karantinas Lietuvoje
  © Sputnik /
  Karantinas Lietuvoje
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1931)

  Dar šia tema

  Baudos už karantino pažeidimus Lietuvoje skirtos 26 žmonėms 
  Britų menininkai pateikė užsiėmimų karantino metu idėjų
  Kaip vyksta Lietuvos kariuomenės orkestro repeticija karantino sąlygomis — video
  Laukiniams gyvūnams karantinas negalioja: vairuotojai turi būti atsargūs
  Vilnių karantino metu patruliuoja keli dronai — video
  Tegai:
  koronavirusas, Velykos, Saulius Skvernelis

  Svarbiausios temos