18:16 2020 Gegužės 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1873)

  Sąveika su Minsku ekonomikos, transporto ir logistikos srityse yra nepaprastai naudinga Vilniui, tačiau kai kurie Lietuvos politikai yra pasirengę tai paaukoti, mano ekspertas Nikolajus Meževičius

  VILNIUS, balandžio 6 — Sputnik. Iš pradžių Lietuva buvo priešiška valstybė — ir ne tik Rusijos, bet ir Baltarusijos atžvilgiu, sakė Rusijos Baltijos studijų asociacijos prezidentas, ekonomikos mokslų daktaras, Sankt Peterburgo valstybinio universiteto profesorius Nikolajus Meževičius interviu Sputnik Lietuva.

  Lėktuvas
  © Sputnik / Максим Блинов

  "Manau, kad mes susiduriame su eiliniu bandymu atstumti kaimyninę šalį prisidengiant epidemiologiniais siužetais. Tuo tarpu kaimyninė šalis, Baltarusija, nuolat kalba apie pragmatiško požiūrio poreikį ir ekonominių ryšių plėtrą. Vienintelis dalykas, ko galima palinkėti, tai kad Baltarusijos Respublikos užsienio reikalų ministerija pagaliau padarytų išvadą apie bendradarbiavimo su Lietuvos Respublika perspektyvas. Mano manymu, šios perspektyvos matuojamos ne nuliu, o neigiama suma", — pažymėjo ekspertas.

  Anot jo, akivaizdu, kad Lietuvos konservatorius pirmiausia domina jų pačių reitingas — asmeninis ir partinis, o valstybės interesai — daug mažiau.

  "Reikia pažymėti, kad prekyba su Baltarusijos Respublika ir Baltarusijos Respublikos tranzito operacijos yra nepaprastai naudingos Lietuvai. Lietuvos tranzitas kabo, sėdi ir guli ant Baltarusijos pečių. Bet jei Landsbergis [ir jo partijos nariai — Sputnik] taip reikalauja, kad Baltarusija to atsisakytų, manau, Minskas susiras kitus partnerius", — mano Meževičius.

  "Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų" (TS-LKD) partijos narys Laurynas Kasčiūnas palaikė sienų su Baltarusija uždarymą.

  "Komentuodamas situaciją nepriklausomai Baltarusijos televizijai "Belsat" pabrėžiau, kad lėktuvų skrydžius iš Baltarusijos jau reikėjo stabdyti anksčiau (gerai, kad bent jau nuo balandžio 4 d.), be to, jei ir toliau nebus patikimos informacijos apie Covid-19 situaciją kaimyninėje šalyje gali būti, kad baigiantis karantinui ir atsiverinėjant sienoms su Latvija ir Lenkija, Baltarusijai gali tekti dar palaukti", — parašė jis.

  Anksčiau Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda pareiškė, kad negalima pasitikėti oficialia Baltarusijos informacija apie koronavirusą, nes situacija kaimyninėje šalyje tariamai "daug blogesnė", nei praneša oficialus Minskas.

  Taip pat skaitykite:

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1873)

  Dar šia tema

  Trampas paskelbė apie "šviesą tunelio gale" situacijoje su koronavirusu
  Rusija, OPEC ir JAV ruošiasi nustatyti naują tvarką
  Tegai:
  Baltarusija, tranzitas, Lietuva

  Svarbiausios temos