01:49 2020 Gegužės 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.0910
 • RUB78.2874
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1818)

  Pasak šalies prezidento, švelninti karantino sąlygų negalima skubotai — tam reikia tinkamai pasiruošti, atsižvelgiant į mokslininkų ir gydytojų rekomendacijas

  VILNIUS, balandžio 6 — Sputnik. Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį susitiko su ministru pirmininku Sauliumi Skverneliu, apie tai pranešė prezidento spaudos tarnyba.

  Susitikimo metu buvo aptartos kovoje su koronaviruso ligos protrūkiu taikomos priemonės, paramos verslui paketo įgyvendinimą, taip pat galimus karantino švelninimo scenarijus.

  Šalies vadovas pabrėžė, kad švelninti karantino sąlygų negalima skubotai — tam reikia tinkamai pasiruošti, atsižvelgiant į mokslininkų ir gydytojų rekomendacijas.

  "Labai svarbu nepadaryti lemtingos klaidos ir ribojimų neatšaukti pernelyg anksti. Karantino sąlygas švelninti galime tik parengę aiškų planą, kaip bus užtikrinama įvairių verslo sektorių sauga, ir įvertinę galimas užkrato plitimo grėsmes. Ne mažiau svarbu užtikrinti rizikos grupėje esančių asmenų patikimą apsaugą", — sakė Nausėda.

  Prezidentas per pokalbį taip pat atkreipė dėmesį, kad šalies verslas dėl užsitęsusio biurokratinio proceso iki šiol negali pasinaudoti kovo 16 dieną patvirtintu likvidumo paramos verslui paketu, ir paragino Vyriausybės vadovą neatidėliotinai spręsti šią problemą.

  "Labai svarbu nepavėluoti. Jeigu pagalba nebus suteikta laiku, kai kurių įmonių paprasčiausiai neliks. Toks scenarijus trukdytų šaliai greitai išeiti iš krizės", — sakė jis.

  Pokalbio metu aptartas ir koronaviruso testavimo bei tyrimų pajėgumų klausimas. Nausėda atkreipė Skvernelio dėmesį, kad ne visose tyrimų laboratorijose vienodai efektyviai valdomi procesai. Šalies vadovas dar kartą paragino į koronaviruso ligos protrūkio valdymą labiau įtraukti savivaldybes, taip pat daugiau dėmesio skirti priimtų sprendimų aiškinimui bei pateikimui visuomenei.

  Lietuvoje nustatyti 843 koronaviruso infekcijos atvejai, mirė 14 žmonių, pasveikusiais laikomi 8 žmonės.

  Šalyje iki balandžio 13 dienos paskelbtas karantinas. Asmenims, pažeidžiantiems izoliacijos taisykles, gresia griežtos bausmės.

  Taip pat skaitykite:

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1818)

  Dar šia tema

  Rusija, OPEC ir JAV ruošiasi nustatyti naują tvarką
  Lenkija pasisakė už naujus mokesčius ES dėl koronaviruso sukeltos padėties
  Tegai:
  koronavirusas, karantinas, Saulius Skvernelis, Gitanas Nausėda

  Svarbiausios temos