16:18 2020 Gegužės 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.0975
 • RUB77.7494
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Kaip pranešė ministerija, į karščiavimo klinikas bus registruojami tik šeimos gydytojo siuntimą turintys pacientai

  VILNIUS, balandžio 6 — Sputnik. Šiandien Karščiavimo klinikos atvėrė duris Marijampolėje, Tauragėje, Lazdijuose, Jurbarke, pranešė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) spaudos tarnyba.

  Anksčiau buvo skelbiama, kad atsidarė ir Kėdainių karščiavimo klinika. Rytoj Karščiavimo klinikos bus atidarytos Druskininkuose ir Alytuje. Šios klinikos bus įsteigtos visose šalies savivaldybėse.

  SAM duomenimis, šiuo metu Karščiavimo klinikos yra Marijampolėje, Tauragėje, Lazdijuose, Jurbarke, Kėdainiuose, Prienuose, Vilniuje, Kaune, Vilkaviškyje, Raseiniuose ir Kretingoje.

  SAM priminė, kad į karščiavimo klinikas galės kreiptis viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų turintys pacientai, jiems bus atliekami išsamesni tyrimai, įtariant koronavirusinę infekciją.

  Į karščiavimo klinikas bus registruojami tik šeimos gydytojo siuntimą turintys pacientai. Būtent šeimos gydytojas, susipažinęs su paciento situacija, priims sprendimą, ar jį nukreipti į karščiavimo kliniką, siuntimai užpildomi elektroniniu būdu.

  Tuomet karščiavimo klinikos koordinatorius nedelsdamas susisieks su karščiuojančiu pacientu jo nurodytu telefonu ir praneš karščiavimo klinikos adresą, vizito laiką, išsiaiškins, ar karščiuojantis pacientas gali į karščiavimo kliniką atvykti pats savo automobiliu arba būti atvežtas kito žmogaus.

  Atvykus į karščiavimo kliniką žmonėms nebus leidžiama išlipti iš automobilio ir atidaryti lango, kol bus nurodyta kitaip. Kartu su savimi žmogus turi turėti tapatybę patvirtinantį dokumentą bei A4 formato lapą su užrašytu mobilaus telefono numeriu, kurį, atvykus į karščiavimo kliniką, reikės padėti koordinatoriaus nurodytoje vietoje automobilio salono viduje. Šiuo numeriu bus susisiekiama ir sutikrinami atvykusio žmogaus duomenys.

  Langą žmogus turės pradaryti tada, kai klinikos darbuotojas to paprašys. Į karščiavimo kliniką žmogus galės užeiti tik gavęs darbuotojo leidimą ir užsidėjęs medicininę kaukę. Karščiavimo klinikose pacientams bus atliekamas išsamus sveikatos patikrinimas, o prireikus bus paskiriamas gydymas.

  Priklausomai nuo karščiuojančio paciento sveikatos būklės, jis galės būti išleidžiamas izoliuotis į izoliavimo vietą arba nukreipiamas į gydymo įstaigas, gydančias koronavirusine infekcija sergančiuosius.

  Tiems žmonėms, kurie negalės į karščiavimo klinikas atvykti patys, savivaldybės įpareigotos užtikrinti pacientų transportavimo paslaugas.

  Dar šia tema

  Ekspertas: ES pasiryžusi apkaltinti Rusiją "dezinformacija", kad tik nepripažintų kaltės
  Nausėda su Skverneliu aptarė karantino švelninimo scenarijus
  Tegai:
  karantinas, Lietuva, koronavirusas

  Svarbiausios temos