22:38 2020 Lapkričio 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1980
 • RUB91.1439
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Dabar Lietuvos pirkėjai galės sužinoti, kurioje šalyje auginamos žaliavos jų perkamiems produktams

  VILNIUS, balandžio 7 — Sputnik. Kaip teigia Lietuvos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) spaudos tarnyba, Europos Sąjunga įvedė naujus reikalavimus, kurie įpareigoja maisto gamintojus ant pakuočių nurodyti, iš kur atvežtos gamybai naudojamos žaliavos.

  Naujosios taisyklės įsigaliojo balandžio 1 dieną. Dabar vartotojai gali rasti ne tik informacijos apie produktų kilmės šalį, bet ir sužinoti, iš kur jie gaminami ir iš kur gaunama žaliava.

  VMVT ekspertai pabrėžia: jei nurodoma, kad produktas pagamintas Lietuvoje, dar nereiškia, kad jo gamybai naudojamos žaliavos taip pat yra lietuviškos. Todėl, jei šalis, kurioje gaminami maisto produktai, skiriasi nuo pagrindinių sudedamųjų dalių kilmės vietos, nuo dabar būtina nurodyti pagrindinių sudedamųjų dalių kilmę, o jei tokių sudedamųjų dalių yra keletas, tada kiekvienos iš jų kilmę.

  Pagrindinis produkto komponentas yra ta dalis, kuri sudaro daugiau kaip 50 procentų viso produkto svorio. Pavyzdžiui, braškių uogienės pagrindinė sudedamoji dalis yra braškės, duonos produktų —  atitinkami javų miltai, vaisinių ledų — vaisių tyrė, kiaulienos gaminių — kiauliena, pieno produktų — pienas.

  Iki šiol buvo reikalaujama pateikti išsamesnę informaciją apie žaliavų kilmę tik ribotam produktų skaičiui — jautienai, paukštienai, kiaulienai, avienai, ožkienai, šviežiems vaisiams ir daržovėms, alyvuogių aliejui, medui, vynui. Gaminiai su senesnėmis etiketėmis bus palaipsniui parduodami iš prekybos, tačiau jie bus parduodami legaliai.

  Taip pat skaitykite:

  Dar šia tema

  Lenkijoje tualetinio popieriaus pardavimai išaugo 600 procentų
  Koronavirusas ir sukčiavimas: kur lietuvius nuves noras pasipelnyti iš šios krizės
  Tegai:
  Lietuva, maisto produktai, maistas, prekės

  Svarbiausios temos