19:23 2020 Lapkričio 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1980
 • RUB91.1439
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Kaip pažymėjo Lietuvos švietimo tarybos pirmininkė prof. dr. Saulė Mačiukaitė-Žvinienė, mokinių savijauta yra svarbi, tačiau brandos egzaminų atsisakymas reikštų ilgalaikį neapibrėžtumą švietimo sistemoje

  VILNIUS, balandžio 7 — Sputnik. Lietuvos švietimo taryba, reaguodama į dėl brandos egzaminų prasidėjusias diskusijas, pateikė savo poziciją valstybės vadovams, kad brandos egzaminų neturi būti atsisakyta. Apie tai praneša Seimo spaudos tarnyba.

  Antradienį vykusiame neeiliniame nuotoliniame Lietuvos švietimo tarybos posėdyje buvo diskutuojama apie brandos egzaminų svarbą šiuo sudėtingu laikotarpiu.

  Lietuvos švietimo tarybos pirmininkė prof. dr. Saulė Mačiukaitė-Žvinienė po Tarybos posėdžio sakė, kad Lietuvos švietimo tarybos nuomone, brandos egzaminai turi vykti.

  "Žinoma, klausimas reikalauja išsamesnės diskusijos dėl egzaminų organizavimo bei mokinių pasirengimo COVID-19 pandemijos metu. Neabejotinai svarbi yra mokinių savijauta, bet brandos egzaminų atsisakymas reikštų ilgalaikį neapibrėžtumą švietimo sistemoje. Dauguma Tarybos narių pasisakė, kad egzaminai turi vykti", — sakė ji.

  Taryba detaliau šį klausimą svarstys ir pateiks savo siūlymus eiliniame Lietuvos švietimo tarybos posėdyje, vyksiančiame balandžio 27 dieną.

  Karantinas Lietuvoje
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Nuo kovo 30 dienos visoje Lietuvoje ugdymas vyksta nuotoliniu būdu. Pamokos nuotoliniu būdu turės vykti tol, kol šalyje tęsis karantino režimas.

  Lietuvoje patvirtinta 880 koronavirusinės infekcijos atvejų, 15 žmonių mirė, aštuoni žmonės pasveiko.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemiją. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 1,21 mln. infekcijos atvejų 211 šalių, mirė beveik 67,6 tūkst. žmonių.

  Karantinas Lietuvoje
  © Sputnik
  Karantinas Lietuvoje
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  Konservatoriai ragina Verygą pradėti gydytojų sveikatos patikras
  Rusai tarybinį laikotarpį pripažįsta geriausiu šalies istorijoje. O kaipgi lietuviai?
  Vis daugiau mokinių naudojasi neformaliojo vaikų švietimo krepšelio lėšomis
  Pasaulyje trūksta šešių milijonų slaugytojų
  Tegai:
  švietimas, brandos egzaminai, Lietuva

  Svarbiausios temos