16:15 2020 Gegužės 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.0975
 • RUB77.7494
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1839)

  Šiemet pajamų deklaravimo startas prasideda balandžio 15 dieną, o susimokėti gyventojai turės iki liepos 1 dienos 

  VILNIUS, balandžio 7 — Sputnik. Nuo balandžio 15 dienos pajamas galės pradėti deklaruoti individualią veiklą vykdantys gyventojai, visi kiti pajamas deklaruoti galės nuo balandžio 22 dienos. Šias naujoves antradienį pristatė Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) vadovė Edita Janušienė.

  "Taip padarėme siekdami sklandaus gyventojų pajamų deklaravimo ir siekdami užtikrinti kokybišką konsultavimą. Kodėl būtent ši grupė? Nes šiandien didelė jų dalis yra pasiėmę nedarbingumo pažymėjimus, o, norint už juos gauti išmokas, reikia būtinai pateikti pajamų deklaraciją už 2019 metus", — per spaudos konferenciją sakė ji.

  Šiemet pajamų mokesčio deklaraciją pateikti ir mokestį sumokėti gyventojai turės iki liepos 1 dienos.

  VMI informuoja, kad gyventojų pajamų deklaraciją Elektroninio deklaravimo sistemoje (EDS) jau galės pateikti gyventojai, vykdantys individualią veiklą su verslo liudijimu ir pagal pažymą (apie 205 tūkst. gyventojų). Po savaitės, balandžio 22 dieną, deklaravimas pagal VMI pateikiamus duomenis EDS prasidės visiems gyventojams.

  VMI primena, jog deklaracijoms pateikti bus daugiau laiko, o permokų grąžinimo terminas nesikeičia — jos, kaip ir kasmet, turės būti grąžintos laiku, iki liepos 31 dienos

  Dėl COVID-19, visos VMI paslaugos yra teikiamos ir konsultacijos vyksta tik nuotoliniu būdu. Konsultacijas mokesčių klausimais gyventojai gali gauti paskambinę 1882 ar pateikę paklausimą elektroniniu būdu per Mano VMI.

  Šiemet Valstybinė mokesčių inspekcija pasitinka su esminėmis naujovėmis — senoji EDS pajamų deklaravimo forma atnaujinama nebus, taigi vadinamųjų pilkųjų deklaracijų formų nebelieka. Gyventojams teks atsakyti į klausimus apie pajamas sekant elektroninį deklaravimo vedlį ir atsakinėjant į klausimus.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1839)

  Dar šia tema

  VMI nukėlė pajamų deklaravimo terminą
  Tegai:
  karantinas, pandemija, koronavirusas, pajamų deklaracija, deklaravimas, deklaracija, Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI)

  Svarbiausios temos