04:45 2020 Gegužės 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0904
 • RUB77.9139
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1803)
  41

  Kitos savaitės viduryje į Lietuvą atvyks ir Ispanijos kariai; jie visi bus kontroliuojami dėl COVID-19 viruso prevencijos

  VILNIUS, balandžio 7 — Sputnik. Antradienį į Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų aviacijos bazę Šiauliuose atskrido pirmieji naujosios NATO oro policijos misiją vykdančių pajėgų kariai iš Jungtinės Karalystės. Apie tai praneša kariuomenės spaudos tarnyba.

  Kariai iš Jungtinės Karalystės kartu su Ispanijos kariais kiek vėliau perims misijos vykdymą iš šiuo metu Šiauliuose dislokuotų Belgijos karinių oro pajėgų karių. Planuojama, kad Ispanijos kariai atvyks jau kitos savaitės viduryje.

  Britai oro policijos funkcijas vykdys su keturiais naikintuvais "Eurofighter Typhoon". Kontingentų pasikeitimo ceremoniją planuojama organizuoti balandžio 30 dieną. Kaip pažymėta pranešime, siekiant kuo efektyviau apsisaugoti nuo viruso COVID-19, pasikeitimo renginys bus maksimaliai supaprastintas.

  Visi kariai, atvykstantys iš užsienio, yra griežtai kontroliuojami dėl COVID-19 viruso prevencijos — atvykusiems į Lietuvą kariams Lietuvos kariuomenės Karo medicinos tarnybos medikai atliks koronaviruso testą, taip pat pirmąsias 14 dienų mūsų šalyje esantiems kariams galios ypač griežtas režimas, t. y. kariai bus apgyvendinti specialiose vietose ir į tarnybos vietą bus vežami specialiu transportu.

  Jungtinės Karalystės karališkosios oro pajėgos Baltijos šalių oro erdvę saugos jau 6-ąjį kartą. 2004, 2014 misija buvo vykdoma iš Šiaulių, o 2015, 2016, 2019 iš Estijoje esančios Amarių aviacijos bazės.

  Koronavirusas Lietuvoje
  © Sputnik /
  Koronavirusas Lietuvoje
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1803)

  Dar šia tema

  NATO užsienio reikalų ministrai aptars kovą su koronavirusu
  NATO paragino bendradarbiauti su Rusija kovoje su koronavirusu
  Smūgis į nugarą Baltijos šalims: JAV ragina NATO vienytis su Rusija
  Tegai:
  Jungtinė Karalystė, Lietuva

  Svarbiausios temos