14:11 2020 Gegužės 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1876)

  Kelionių organizatoriai taip pat gali siūlyti klientams kuponą, kurio vertė turės būti ne mažesnė už pinigų sumą, sumokėtą už neįvykusią kelionę

  VILNIUS, balandžio 7 — Sputnik. Seimas ypatingos skubos tvarka priėmė Turizmo įstatymo ir Civilinio kodekso pataisas, kurios leis kelionių organizatoriams už neįvykusią turistinę kelionę pinigus turistams grąžinti ne vėliau kaip per 6 mėnesius.

  Apie tai praneša Seimo spaudos tarnyba.

  Priimtomis naujomis nuostatomis taip pat bus suteikiama galimybė kelionių organizatoriams, patyrusiems sunkumų dėl COVID-19 situacijos, siūlyti turistams alternatyvą — kuponą, kurio vertė turės būti ne mažesnė už pinigų sumą, sumokėtą už neįvykusią kelionę.

  Tokiu būdu, pasak pasiūlymų iniciatorių, siekiama išsaugoti turizmo verslą ir keliautojų lėšas, kad turistai neprarastų už keliones sumokėtų pinigų, o kelionių organizatoriai galėtų išsaugoti darbo vietas, išvengtų bankroto ar nemokumo atvejų.

  "Kelionių organizatoriai turi rimtų finansinių ir administravimo iššūkių, nes didžioji dalis turistų reikalauja grąžinti pinigus už keliones, už neįvykusias keliones, o šie jau yra sumokėti faktiniams paslaugų teikėjams užsienyje, tai yra apgyvendinimo, transporto ir pramogų teikėjams. Todėl kelionių organizatoriams perkeliama pernelyg didelė rizika, susijusi tiek su pareiga grąžinti pinigus, tiek su pareiga grąžinti pinigus nustatytais terminais per 14 dienų", — anksčiau yra pažymėjęs laikinai ekonomikos ir inovacijų ministro pareigas einantis energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

  Priimtais pakeitimais nutarta įtvirtinti alternatyvų būdą atsiskaityti su turistais už neįvykusias keliones ir jiems pasiūlyti papildomų paslaugų už nemažesnę kainą. 

  Kupono, kuris galios 12 mėnesių, sąlygos bus apibrėžtos Turizmo įstatyme. Būsimai kupono kelionei bus taikomos tos pačios kelionių organizatoriaus prievolių užtikrinimo sąlygos, kokios taikomos, jeigu už būsimą kelionę turistas būtų sumokėjęs savo lėšomis. 

  Turistui nepanaudojus kupono per 12 mėn., kelionių organizatorius privalės grąžinti turisto sumokėtus pinigus per 14 dienų nuo kupono galiojimo termino pabaigos.

  Kaip skelbia Ekonomikos ir inovacijų ministerija, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos duomenimis, Lietuvoje veikia 252 kelionių organizatoriai, iš jų 116 užsiima išvykstamuoju turizmu, 40 — vietiniu turizmu, 96 — tik atvykstamuoju turizmu.

  Koronavirusas Lietuvoje
  © Sputnik /
  Koronavirusas Lietuvoje
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1876)
  Tegai:
  kelionių organizatoriai

  Svarbiausios temos