18:09 2020 Lapkričio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1901
 • RUB90.3507
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Kaip pažymėjo Lietuvos pašto rinkodaros ir pardavimų direktorius Norbertas Žioba, karantinas paskatino mažų miestų gyventojus apsipirkinėti internetu

  VILNIUS, balandžio 7 — Sputnik. Karantino laikotarpiu kai kuriuose Lietuvos miestuose žymiai išaugo siunčiamų siuntų kiekiai. Apie tai praneša Lietuvos pašto spaudos tarnyba.

  Per pirmas dvi karantino savaites didžiausias siuntų kiekių augimas pastebimas regionuose, pavyzdžiui, Raseiniuose net 75 proc. augimas, Tauragėje, Kretingoje, Jonavoje, Marijampolėje, Lazdijuose — apie 60 proc., Kaišiadoryse, Plungėje, Biržuose — apie 50 proc. 

  "Žiūrint į siuntų statistikos pokyčius, galima sakyti, kad karantinas paskatino mažų miestų gyventojus apsipirkinėti internetu ir naudotis moderniais siuntimo metodais. Tai yra ilgai lauktas pokytis", — sako Lietuvos pašto rinkodaros ir pardavimų direktorius Norbertas Žioba.

  Nepaisant didelio augimo, regionuose siuntos sudaro tik 30 proc. visų siuntų Lietuvoje, o Vilniui tenka apie 40 proc. visų siuntų.

  Католическое Вербное воскресенье в Вильнюсе
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Lyginant šių metų kovo duomenis su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, bendrai siuntų kiekiai išaugo beveik 90 proc. Beveik visuose miestuose, kuriuose jau buvo LP EXPRESS siuntų savitarnos terminalai, fiksuojamas 50 ir daugiau proc. augimas.

  Dažniausiai siuntos gyventojams atkeliauja iš vaistinių, knygų bei kosmetikos pardavėjų bei didžiausių elektroninių parduotuvių.

  Lietuvoje patvirtinta 880 koronavirusinės infekcijos atvejų, 15 žmonių mirė, aštuoni žmonės pasveiko. 

  Lietuvoje siekiant sustabdyti koronaviruso plitimą nuo kovo 16 dienos iki kovo 30 dienos buvo įvestas karantinas, po to jis pratęstas iki balandžio 13 dienos. Planuojama, kad karantinas bus pratęstas dar dviems savaitėm.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemiją. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 1,21 mln. infekcijos atvejų 211 šalių, mirė beveik 67,6 tūkst. žmonių. 

  Karantinas Lietuvoje
  © Sputnik
  Karantinas Lietuvoje

   

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  Žiniasklaida: kelios Europos šalys paskelbė apie karantino sušvelninimą
  Lietuvoje planuojama pratęsti karantiną dar dviem savaitėms
  Vilniaus meras papasakojo, kada bus galima sušvelninti karantiną
  Tegai:
  karantinas, Lietuvos paštas

  Svarbiausios temos