18:59 2020 Gegužės 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1873)

  Kroviniuose iš Kinijos — vienkartiniai akiniai, apsauginiai skafandrai, vienkartinės chirurginės kaukės ir vienkartinė medicininė apranga Lietuvos medikams

  VILNIUS, balandžio 8 — Sputnik. Į Lietuvą atkeliavo dar du lėktuvai su užsakytomis asmens apsaugos priemonėmis iš Kinijos. Apie tai trečiadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija. 

  Vienas iš lėktuvų šiandien paryčiais nutūpė Kauno oro uoste, kitas — jau ryte, prieš dešimtą valandą, pasiekė Vilniaus oro uostą. 

  Bendras abiejų siuntų svoris — daugiau nei 50 tonų. Kroviniuose — vienkartiniai akiniai, apsauginiai skafandrai, vienkartinės chirurginės kaukės ir vienkartinė medicininė apranga.

  Sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo Aurelijaus Verygos teigimu, sėkmingai pristatomos siuntos yra didelio atlikto darbo rezultatas.

  "Esu labai dėkingas visiems, kurie yra aktyviai įsitraukę į visus prekių užsakymo ir logistikos procesus. Akivaizdu, kad valandos čia neskaičiuojamos — veikiama ir reaguojama nuolatos. Kol kas viskas vyksta sklandžiai, tad galime viltis, kad priešakinėse linijose su koronavirusu kovojantys žmonės bus apsaugoti", — sako ministras.

  Apsaugos priemonės Lietuvą pasiekė padedant Susisiekimo ministerijai, o į ligonines jas išvežioja valstybės įmonė "Lietuvos paštas".

  "Sudėtinga situacija visame pasaulyje ir milžiniškas apsaugos priemonių poreikis bei konkurencija lemia tai, kad didiname krovinių gabenimo apsukas. Šiandieną dviem lėktuvais atvežėme kol kas didžiausią medicininių reikmenų kiekį į Lietuvą", — sako susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius. 

  Gautos apsaugos priemonės skirtos Santaros klinikų, Kauno klinikinės ligoninės, Klaipėdos universitetinės ligoninės, Respublikinės Panevėžio ligoninės ir Respublikinės Šiaulių ligoninės medikams, 5 didžiųjų miestų greitosios medicinos pagalbos stočių medikams, taip pat medikams, dirbantiems savivaldybių įsteigtuose mobiliuosiuose punktuose.

  "Kiek esu informuotas, kuo toliau, tuo labiau apsauginės priemonės tampa prieinamos visiems. Tiek dezinfekcinio skysčio, tiek kaukių, tiek pirštinių jau yra prekyboje. Dar ne visur, bet jų tikrai daugėja. Manau, pačiu artimiausiu metu tai jau niekam nebebus problema", — savo Facebook paskyroje pakomentavo ministras pirmininkas Saulius Skvernelis. 

  Trečiadienio ryto duomenimis, Lietuvoje patvirtinta 912 koronaviruso atvejų. Iki balandžio 13 dienos Lietuvoje galioja karantinas, tačiau Skvernelis tvirtina, kad greičiausiai jis bus pratęstas dar dviem savaitėms. Karantino laikotarpiu galioja griežtos taisyklės, už jų nesilaikymą gresia ne tik didžiulės piniginės baudos, bet ir baudžiamoji atsakomybė.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemiją. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau kaip 1,2 mln. infekcijos atvejų, daugiau nei 72,7 tūkst. žmonių mirė.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1873)

  Dar šia tema

  Istorikas: Lietuva bando pririšti savo fobijas prie koronaviruso epidemijos
  Iš Vilniaus infekcinių ligų centro pabėgo koronavirusu serganti moteris
  Kaip koronaviruso pandemijos sąlygomis vyks pajamų deklaravimas
  Tegai:
  Kinija, koronavirusas, Lietuva

  Svarbiausios temos