04:57 2020 Liepos 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, šiemet šalyje iš viso kilo 824 gaisrai atvirose teritorijose

  VILNIUS, balandžio 8 — Sputnik. Antradienį ugniagesiai gelbėtojai net 83 kartus vyko gesinti degančios žolės ir nuo jos užsidegusių pastatų, pranešė Vidaus reikalų ministerijos spaudos tarnyba.

  Ministerijos duomenimis, per vakar dieną išdegė 70 ha atvirų teritorijų, sudegė 12 pastatų.

  Vidurdienį Šalčininkų rajone, Dieveniškių seniūnijoje, Naujųjų Miežionių kaime, sudegė gyvenamasis namas, 3 ūkiniai pastatai, sudegė 2 ha žolės ir 3 ha miško, 5 kub. m prie kelio sukrautos medienos ir 90 kub. m paruoštos perdirbimui medienos.

  13:30 kilusį gaisrą ugniagesiai gelbėtojai gesino 8 valandas.

  Po valandos buvo pranešta apie didžiulį gaisrą kilusį Vilniaus rajone, Avižienių seniūnijoje, Pikutiškių kaime. Atvykus ugniagesiams, atvira liepsna degė 6 ūkiniai pastatai, 2 malkinės ir garažas. Gaisro metu sudegė mūrinio ūkinio pastato stogas, išdegė vidus, sudegė 5 mediniai ūkiniai pastatai ir 2 medinės malkinės, išdegė metalinis garažas, sudegė jame buvęs automobilis.

  Iš šalia esančio namo ugniagesiai išnešė moterį, kurios sveikatai grėsė pavojus. Ugniagesiams nuo liepsnų, kurias nuolat kurstė smarkus vėjas, pavyko apsaugoti 2 gyvenamuosius namus ir 2 ūkinius pastatus. Liepsnas jie malšino 6 valandas. Manoma, kad šis gaisras kilo dėl deginamo laužo ar padegtos pernykštės žolės.

  Kaip pranešė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, šiemet šalyje iš viso kilo 824 gaisrai atvirose teritorijose. Gaisrų metu išdegė per 550 ha pievų, ražienų ir miškų. Beveik pusė visų žolės gaisrų — 378 — kilo Vilniaus apskrityje.

  Dar šia tema

  Kaune, gaisro vietoje, rasti du lavonai
  Paaiškėjo Kaune, statybiniame vagonėlyje, įvykusio gaisro aplinkybės
  Tegai:
  pernykštės žolės deginimas, žolė, padegimas, gaisras, Lietuva

  Svarbiausios temos