11:22 2020 Liepos 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Į Pusiaukelės namus patekę nuteistieji dirba laisvėje, patys perka ir gamina maistą, nuolat bendrauja su socialiniais darbuotojais ir turi vykdyti jiems numatytas resocializacijos priemones, o savaitgaliais gali išvykti pas artimuosius

  VILNIUS, balandžio 8 — Sputnik. Panevėžyje bus įkurti Pusiaukelės namai nuteistiesiems, praneša Teisingumo ministerijos spaudos tarnyba.

  Anot pranešimo, Vyriausybė Teisingumo ministerijai perdavė valstybei priklausančias nenaudojamas patalpas Panevėžyje, kur ateityje planuojama steigti Pusiaukelės namus nuteistiesiems — įstaigą, kurioje taikomi nauji itin veiksmingi resocializacijos metodai, padedantys žmogui keisti gyvenimo būdą ir grįžti į visuomenę.

  Kalėjimas
  © Sputnik / Александра Липовец

  "Lietuva su Norvegijos finansine parama jau yra įrengusi keturis pusiaukelės namus. <...> Tokia praktika, kai gerai besielgiantys ir resocializacijos programose dalyvaujantys nuteistieji gauna lengvatų, pasiteisino daugelyje šalių ir Lietuvoje", — pažymėjo teisingumo ministras Elvinas Jankevičius. 

  Anot ministerijos, Lietuvoje pakartotinai nusikalsta beveik du trečdaliai bausmę pataisos įstaigose atlikusių asmenų, o po Pusiaukelės namų fiksuojami tik vienetiniai atvejai. 

  Į Pusiaukelės namus patekę nuteistieji dirba laisvėje, patys perka ir gamina maistą, nuolat bendrauja su socialiniais darbuotojais ir turi vykdyti jiems numatytas resocializacijos priemones. Jie gyvena kambariuose, prižiūrimi Pusiaukelės namuose budinčių pareigūnų, o savaitgaliais gali išvykti pas artimuosius. Pusiaukelės namų pastatai bei teritorija nuolat stebimi vaizdo kameromis.

  Specialios komisijos, kuriose dirba ir visuomenės atstovai, sprendžia, kuriuos pataisos įstaigoje bausmę atliekančius nuteistuosius jau galima perkelti į Pusiaukelės namus. Čia negali apsigyventi asmenys, nuteisti už seksualinius nusikaltimus, turintys nuobaudų ar tie, kuriems konstatuota didelė nusikalstamo elgesio rizika, nevykdo individualiame socialinės reabilitacijos plane numatytų priemonių.

  Pusiaukelės namai šiuo metu veikia Vilniuje, Marijampolėje, Alytuje ir Pravieniškėse. Kiekvienuose namuose gali gyventi iki 20 nuteistųjų.

  Dar šia tema

  Iš Pravieniškių pataisos namų pabėgo nuteistasis
  Seniausias Lietuvos kalėjimas Lukiškėse virto šventine aikšte
  Iki gyvos galvos nuteistas kalinys bandė sprukti iš Šiaulių tardymo izoliatoriaus
  Tegai:
  nuteistieji, Panevėžys, Lietuva

  Svarbiausios temos