09:50 2020 Gegužės 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0904
 • RUB77.9139
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Išanalizavę duomenis apie prie žmonių prisitaikiusius virusus, mokslininkai atkreipė dėmesį į tris gyvūnų, iš kurių kyla didžiausias pavojus, kategorijas

  VILNIUS, balandžio 9 — Sputnik. Tarptautinė mokslininkų komanda išsiaiškino, kad naujų virusų atsiradimui įtakos turi aplinkos pokyčiai, kuriuos skatina žmogaus veikla. Tyrimas skelbiamas žurnale "Royal Society Publishing".

  Išanalizavę duomenis apie prie žmonių prisitaikiusius virusus, mokslininkai atkreipė dėmesį į tris gyvūnų, iš kurių kyla didžiausias pavojus, kategorijas.

  Mokslininkai pastebėjo, kad dažniausiai epidemija plinta per naminius žinduolius. Visų pirma, jie gali perduoti žmonėms aštuonis kartus daugiau virusų nei laukinės gamtos atstovai.

  Kita grupė apima laukinius gyvūnus, kurie gerai prisitaiko prie žmogaus elgesio. Pažymima, kad nors dėl urbanizacijos sumažėjo gyvūnų įvairovė planetoje, kai kurios rūšys prisitaikė daug geriau nei kitos. Tai apima kai kurias graužikų, šikšnosparnių ir primatų rūšis.

  Trečiąją kategoriją sudaro laukiniai gyvūnai, kurie yra ties išnykimo riba dėl medžioklės, prekybos gyvūnais ir pablogėjusių gyvenimo sąlygų natūralioje buveinėje. Anot tyrėjų, per juos gali plisti dvigubai daugiau zootinių virusų nei per gyvūnus, kurių populiacija mažėja dėl kitų priežasčių.

  Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė koronaviruso protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau kaip 1,4 mln. užkrėtimo atvejų, daugiau nei 81 tūkst. žmonių mirė.

  Manau, kad užsikrėčiau koronavirusu. Veiksmų planas.
  © Sputnik /
  Manau, kad užsikrėčiau koronavirusu. Veiksmų planas.

  Dar šia tema

  "Parodykime virusui ragus": Vyriausybė ragina visus likti namie
  Ekspertas: žmonės, persirgę COVID-19, gali likti viruso nešiotojais
  Venckienė: Lietuva nepasiruošusi nei virusui, nei "rusų puolimui"
  Virusologai teigė, kad testai gali parodyti COVID-19 dar prieš pasireiškiant simptomams
  Tegai:
  mokslininkai, virusas

  Svarbiausios temos