18:59 2020 Lapkričio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1901
 • RUB90.3507
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Siunta Lietuvą pasiekė padedant Susisiekimo ministerijai, o į ligonines priemones išvežioja valstybės valdoma akcinė bendrovė "Lietuvos paštas"

  VILNIUS, balandžio 10 — Sputnik. Lietuvos medikams, kovojantiems su koronavirusu, dalinama iš Kinijos atskraidinta apsauginė apranga, pranešė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) spaudos tarnyba.

  Karščiavimo klinikoms ir mobiliems punktams pristatyta daugiau kaip 1,1 mln. vienkartinių pirštinių, 99 tūkst. vienkartinių medicininių kaukių, beveik 55 tūkst. vienkartinių chalatų ir beveik 5 tūkst. apsauginių kombinezonų.

  SAM kas savaitę gauna patikslintus gydymo įstaigų poreikius asmens apsaugos priemonėms ir, darydama gautų siuntų skirstymą, atsižvelgia į pačių įstaigų įvardintą asmens apsaugos priemonių trūkumą, taip pat į pagrindinius sveikatos priežiūros specialistų aprūpinimo prioritetus.

  Siekiant užtikrinti racionalų asmeninių apsaugos priemonių naudojimą, SAM, bendradarbiaujant su ekspertais, nustatė penkis saugumo lygius, apibrėžiant, kokiais atvejais ir kokias konkrečiai asmens apsaugos priemones turėtų naudoti šalies gydymo įstaigose dirbantys medikai. Saugumo lygiai nustatyti atsižvelgus į medikų darbo specifiką, tai yra pacientų, su kuriais jie dirba, grupes, taip pat teikiamų paslaugų, patiriamo kontakto pobūdį ir kitus aspektus. Vadovaujantis šiais lygiais taip pat bus lengviau įvardyti asmens apsaugų poreikį.

  Taip pat skaitykite:

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  Ekspertė papasakojo, kada Baltijos šalyse ir ES gali būti atidarytos sienos
  Lietuvoje paaiškinta, kas "sukėlė šoką" gamtinių dujų rinkoje
  Pasaulis be sporto: ką teko atšaukti dėl koronaviruso
  Tegai:
  karantinas, koronavirusas, apsaugos priemonės, medikai

  Svarbiausios temos