05:31 2020 Gegužės 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.0910
 • RUB78.2874
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1818)

  Karantino laikotarpis, kaip pastebi policija, kelia naujus iššūkius: buvimas visą laiką kartu šeimose kelia įtampą ir neabejotinai turi įtakos pasikeitusiam tiek smurtautojo, tiek galimos smurto aukos elgesiui

  VILNIUS, balandžio 10 — Sputnik. Paskelbus šalyje karantiną, policija registruoja vis daugiau pranešimų apie smurtą artimoje aplinkoje, pranešė Vidaus reikalų ministerijos spaudos tarnyba.

  Policijos pareigūnams reaguojant į pranešimus apie karantino ar saviizoliacijos sąlygų nenorinčius laikytis artimuosius, tokias situacijas neretai pavyksta išspręsti greitai ir geranoriškai.

  Kaip pastebėjo policija, buvimas visą laiką kartu šeimose kelia įtampą ir neabejotinai turi įtakos pasikeitusiam tiek smurtautojo, tiek galimos smurto aukos elgesiui.

  "Šiuo laikotarpiu ypač svarbu ne tik užtikrinti, kad sąlygos kilti smurtiniam elgesiui būtų kiek įmanoma sumažintos, bet ir kiekvienam ketinančiam imtis smurtinių veiksmų aiškiai pasakyti, kad smurtas — nusikaltimas, o karantinas nekeičia aukštų policijos veiksmų standartų, reaguojant į pranešimus apie smurtą", — sakė policijos generalinis komisaras Renatas Požėla.

  Pasak Požėlos, karantino laikotarpiu policijos įstaigų veiksmai, reaguojant į pranešimus apie smurtą artimoje aplinkoje, nepasikeitė, atvirkščiai — į juos žiūrima "pro padidinamąjį stiklą".

  Kaip informuoja ministerija, kiekvienu atveju, gavus pranešimą apie smurtą artimoje aplinkoje, nedelsiant reaguojama į smurtinį atvejį, o priėmus sprendimą pradėti IT ar įvykio aplinkybių patikslinimą, nedelsiant, elektroniniu paštu, informuojamas specializuotos pagalbos centras, teikiantis pagalbą nuo smurto nukentėjusiems asmenims.

  Policijos informacijos telefono numeriu 8 700 60000 paskambinę asmenys, galintys tapti smurto artimoje aplinkoje aukomis, arba asmenys, nerimaujantys, kad dėl smurto artimoje aplinkoje gali nukentėti jų artimieji, bus informuojami apie konkrečios gyvenamosios vietos Specializuotos pagalbos centrų kontaktus.

  Taip pat policijos pareigūnai turimais kontaktais susisieks su atokiose kaimiškose vietovėse gyvenančiais asmenimis, kurie anksčiau nukentėjo nuo smurto artimoje aplinkoje — suteiks jiems informaciją apie apsisaugojimo priemones, teiks konsultacijas kitais policijos kompetencijai priskiriamais klausimais.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1818)

  Dar šia tema

  Pasaulis be sporto: ką teko atšaukti dėl koronaviruso
  Privaloma kaukė: kaip taisyklingai nešioti įvairaus tipo apsaugos priemones
  Zacharova apkaltino JAV cinišku požiūriu į Lietuvą koronaviruso fone
  Tegai:
  policija, Lietuva, koronavirusas

  Svarbiausios temos