05:02 2020 Gegužės 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.0910
 • RUB78.2874
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Ministro pirmininko patarėjo teigimu, jei asmuo eina į bet kokią erdvę, kuri nėra jo namai, kaukė yra būtina

  VILNIUS, balandžio 10 — Sputnik. Penktadienį, įsigaliojus naujam reikalavimui dėvėti kaukes viešosiose vietose, premjero Sauliaus Skvernelio patarėjas, Visuomenės informavimo grupės vadovas Giedrius Surplys spaudos konferencijos metu patikslino, kas yra laikoma tokiomis vietomis. 

  "Ką reiškia viešosiose vietose? Kur reikia dėvėti tas apsaugos priemones? Pasiaiškinome, iš principo viešoji vieta yra bet kuri vieta už jūsų namų ribų, kur jūs galite sutikti kitų žmonių, — ar vidus, ar laukas, jokio skirtumo. Jei gyvenate nuosavame name, jūsų kieme kaukė nebūtina, automobilyje nereikia, jei esate miške vienas — nebūtina. Bet darbe, gatvėje, laiptinėje ar dar kur nors, kur galite sutikti kitų žmonių, kaukę dėvėti privaloma", — sakė Surplys.

  Premjero patarėjas priminė, kad, pagal Vyriausybės nutarimus, parkuose ir kitose atvirose vietose lankytis ir būti gali ne didesnės kaip 2 asmenų grupės, išskyrus artimus giminaičius: įtėvius, įvaikius, globėjus, rūpintojus. Be to, būtina laikytis saugaus atstumo, jis turi būti didesnis nei 2 metrai, o kontaktai su kitais žmonėmis būtų ne ilgesni nei 15 minučių.

  Surplys tikino, kad policija nesiruošia piktnaudžiauti baudomis, tačiau piktybinius pažeidėjus tikrai baus.

  "Piktybiniai pažeidėjai, kurie įspėti nenešioja tų priemonių, kaip nors kitaip piktybiškai nesilaiko karantino, tikrai bus baudžiami", — sakė premjero patarėjas.

  Nuo kovo 16 dienos Lietuvoje įvestas karantino režimas, jis pratęstas iki balandžio 27 dienos.

  Pagal Administracinių nusižengimų kodeksą, asmenims už karantino sąlygų pažeidimus gresia bauda nuo 500 iki 1 tūkst. eurų, juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims — nuo 1,5 tūkst. iki 6 tūkst. eurų.

  Penktadienio ryto duomenimis, Lietuvoje patvirtinti 999 ligos atvejai, mirė 17 žmonių. Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė koronaviruso pandemiją. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau kaip 1,4 mln. užkrato atvejų, daugiau nei 85 tūkst. žmonių mirė.

  Dar šia tema

  Nepaisant koronaviruso, Latvijoje vyks NATO pratybos
  Surplys apie COVID-19 situaciją Lietuvoje: artimu metu gali šoktelėti mirčių skaičius
  Sąjūdžio narys bijo, kad Lietuvoje jis nebus išgelbėtas nuo koronaviruso
  Tegai:
  COVID-19, koronavirusas, Giedrius Surplys

  Svarbiausios temos