17:15 2020 Liepos 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1286
 • RUB80.4584
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2162)

  Pasak sveikatos apsaugos ministro, tai dar viena dalis įvykdyto asmens apsaugos priemonių užsakymo, reguliariai keliaujančio į Lietuvą

  VILNIUS, balandžio 11 — Sputnik. Šeštadienio rytą Kauno oro uoste nusileido lėktuvas, atgabenęs daugiau nei 27 tonas asmens apsaugos priemonių šalies medikams, kovojantiems su koronaviruso infekcija (COVID-19), pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

  Numatoma, kad krovinyje — respiratoriai FFP2, apsauginiai akiniai, vienkartinė medicininė apranga, chirurginės kaukės, apsauginiai skafandrai ir batų apsaugos. 

  Pasak sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos, tai dar viena dalis įvykdyto asmens apsaugos priemonių užsakymo, reguliariai keliaujančio į Lietuvą.

  "Kova su koronavirusu neturi nei savaitgalių, nei švenčių dienų. Šįryt sėkmingai nusileidus lėktuvui, beveik trys dešimtys tonų apsauginės aprangos ir respiratorių netrukus vėl pasieks mūsų medikus. Džiaugiamės, kad galime pasirūpinti tais, kurie yra tikrieji šių dienų herojai", — sakė ministras.

  Apsaugos priemonės Lietuvą pasiekė padedant Susisiekimo ministerijai, o į ligonines jas išvežioja "Lietuvos paštas". 

  Ligoninės palata
  © Sputnik / Пресс-служба Департамента здравоохранения города Москвы

  "Šis šventinis savaitgalis yra tikrai darbingas. Tiek šiandien, tiek rytoj šalies oro uostuose leidžiasi lėktuvai, gabendami asmens apsaugos priemones į Lietuvą. Darome viską, kad pristatymas būtų sklandus, ir esu dėkingas visiems, kurie prie to prisideda, neskaičiuodami darbo valandų", — sakė susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius.

  Gautos apsaugos priemonės skirtos Santaros klinikų, Kauno klinikinės ligoninės, Klaipėdos universitetinės ligoninės, Respublikinės Panevėžio ligoninės ir Respublikinės Šiaulių ligoninės medikams, 5 didžiųjų miestų greitosios medicinos pagalbos stočių medikams, taip pat medikams, dirbantiems savivaldybių įsteigtuose mobiliuosiuose punktuose.

  Taip pat skaitykite:

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2162)

  Dar šia tema

  Marijampolės ligoninėje patvirtinti nauji koronaviruso atvejai
  Ekspertas: Lietuvos konservatoriai galvoja tik apie politiką, užuot rūpinęsi gyventojais
  Vokietijos URM vadovas įvertino JAV ir Kinijos kovos su koronavirusu patirtį
  Tegai:
  apsaugos priemonės, Lietuva, Kinija, koronavirusas

  Svarbiausios temos