19:24 2020 Rugpjūčio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1783
 • RUB85.6858
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2397)

  Meras taip pat išreiškė viltį, kad prokuratūra sugebės "išnarplioti" situaciją medicinos įstaigoje

  VILNIUS, balandžio 11 — Sputnik. Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas pareiškė, kad nuoširdžiai džiaugiasi patikra, kurią anksčiau Klaipėdos universiteto ligoninėje pradėjo apylinkės prokuratūra.

  Apie tai Grubliauskas paskelbė savo Facebook paskyroje.

  Penktadienį paaiškėjo, kad Klaipėdos apygardos prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl viruso išplitimo aplinkybių Klaipėdos universitetinėje ligoninėje.

  Šis sprendimas buvo priimtas gavus pranešimų apie galimus kovos su epidemijomis ar užkrečiamosiomis ligomis taisyklių, darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimų pažeidimus ir tarnybos pareigų neatlikimo Klaipėdos universitetinėje ligoninėje.

  Buvo pranešta, kad ligoninėje yra didelė užsikrėtimo COVID-19 grėsmė tiek personalui, tiek pacientams.

  Pažymėtina, kad šis ikiteisminis tyrimas pradėtas ne dėl konkretaus asmens galimai padarytos nusikalstamos veikos, bet siekiant objektyviai įvertinti, ar yra pagrindo SAM pareiškime minimas aplinkybes vertinti kaip nusikalstamą veiką. Įtariamųjų šiame ikiteisminiame tyrime šiuo metu nėra.

  Pasak Grubliausko, jis sužinojo apie tai, kad prokuratūra "narplios" situaciją universitetinėje ligoninėje, iš viešosios informacijos.

  "Nuoširdžiai tuo [tyrimu — Sputnik] džiaugiuosi ir tikiu, kad būtent ši institucija [prokuratūra — Sputnik] nešališkai ir kompetentingai atsakys į visus klausimus ir įvardins kas yra kas. Visiems ir apie visus", — socialiniame tinkle rašė Klaipėdos meras.

  Taip pat jis pabrėžė, kad savivaldybė ir jis asmeniškai bendradarbiaus su prokuratūra viso tyrimo proceso metu, teikiant bet kokią reikiamą informaciją.

  Ligoninės palata
  © Sputnik / Пресс-служба Департамента здравоохранения города Москвы

  "Tikiu ir tikiuosi, kad būtent šio tyrimo rezultatas ir bus neginčytinas bei gerbtinas verdiktas visoms bendro atsakymo taip ir nerandančioms pusėms. Visoms [pusėms — Sputnik]", — teigė Grubliauskas.

  Kaip anksčiau pranešta, Lietuvoje koronavirusas buvo nustatytas nemažai gydytojų daliai. Pasak Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) epidemiologės Daivos Razmuvienės, Lietuvoje izoliuoti apie dešimt tūkstančių gyventojų, iš jų daugiau nei tūkstantis yra medicinos darbuotojai.

  Naujausiais duomenimis, Lietuvoje buvo nustatyta daugiau kaip 1020 COVID-19 atvejų, mirė 23 žmonės, pasveiko daugiau nei 50.

  Taip pat skaitykite:

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2397)

  Dar šia tema

  Ekspertas: Lietuvos konservatoriai galvoja tik apie politiką, užuot rūpinęsi gyventojais
  Vokietijos URM vadovas įvertino JAV ir Kinijos kovos su koronavirusu patirtį
  Tegai:
  koronavirusas, ligoninė, Vytautas Grubliauskas, Klaipėda

  Svarbiausios temos