04:45 2020 Lapkričio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1865
 • RUB90.1119
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Buvo atvejų, kai buvo nevykdomi teisėti pareigūnų reikalavimai, buvo priešinamasi, sakė policijos generalinis komisaras Renatas Požėla

  VILNIUS, balandžio 14 — Sputnik. Praėjusį Velykų savaitgalį policijos pareigūnai surašė daugiau nei 200 protokolų dėl karantino pažeidimų, sakė policijos generalinis komisaras Renatas Požėla. Apie tai jis papasakojo Vyriausybės spaudos konferencijoje.

  Anot komisaro, nuo penktadienio vakaro iki pirmadienio vakaro dirbo apie keturi tūkstančiai policijos pareigūnų. Jiems taip pat padėjo Lietuvos šaulių sąjungos nariai, Karo policijos darbuotojai, vidaus reikalų sistemos darbuotojai.

  Per ilgąjį savaitgalį patikros punktuose prie miestų buvo patikrinta apie 100 tūkstančių transporto priemonių. Kas šeštas automobilis neatitiko Vyriausybės nutarime nustatytų išimčių, tad vairuotojams buvo liepta apsisukti.

  "Be to, pasitaikė, kai buvo nevykdomi teisėti pareigūnų reikalavimai, buvo priešinamasi, turime ir ikiteisminių tyrimų. Tų protokolų ar pradėtų ikiteisminių tyrimų yra gana nemažai. Buvo sulaikyta ir neblaivių vairuotojų, užfiksuota kitų kelių eismo taisyklių pažeidimų. Esu įsitikinęs, kad ši priemonė buvo reikalinga", — sakė jis.

  Požėla pažymėjo, kad nuo balandžio 3 dienos, kai policijos pareigūnams buvo leista skirti baudas už karantino pažeidimus, buvo paskirta apie tūkstantis baudų. Anot jo, jei per 15 dienų nuo administracinio nurodymo gavimo dienos nebus sumokėta pusė minimalios sumos, baudos didės.

  Lietuvoje karantinas pratęstas iki balandžio 27 dienos. Šalyje koronavirusu serga 1070 žmonių, 24 žmonės mirė.

  Be to, respublikos valdžia nusprendė uždaryti miestus įvažiavimui per Velykų savaitgalį. Apribojimai nustojo galioti po balandžio 13 dienos 20:00.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemiją. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 1,8 mln. infekcijos atvejų, daugiau nei 113 tūkst. žmonių mirė.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  Žiniasklaida: NATO kariai tapo "galvos skausmu" Lietuvos gyventojams
  Į Kauną per parą neįleista beveik 3,5 tūkst. automobilių
  Tegai:
  karantinas, Velykos, Lietuva, koronavirusas, policija

  Svarbiausios temos