18:58 2020 Liepos 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1375
 • RUB80.8370
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2200)

  JT generalinis sekretorius paragino šeimas ir visų lygių politinius lyderius saugoti vaikus, teikti pirmenybę pažeidžiamiausioms grupėms — vaikams konfliktinėse situacijose, vaikams pabėgėliams, negalią turintiems vaikams

  VILNIUS, balandžio 17 — Sputnik. JT generalinis sekretorius Antonijus Guteresas padarė prielaidą, kad dėl pasaulinės recesijos, kurią sukėlė koronavirusas, 2020 metais pasaulyje gali mirti šimtai tūkstančių vaikų, praneša RIA Novosti

  Ketvirtadienį generalinis sekretorius pristatė pranešimą apie rizikas, su kuriomis susiduria vaikai dabartinėmis sąlygomis.

  "Didėjančios pasaulinės recesijos sąlygomis 2020 metais gali mirti šimtai tūkstančių vaikų", — savo vaizdo pranešime pasakė Guteresas.

  Jis paragino šeimas ir visų lygių politinius lyderius saugoti vaikus.

  Generalinis sekretorius pažymėjo, kad beveik visi mokiniai dabar nelanko mokyklų.

  "Kai kurios mokyklos siūlo nuotolinį mokymąsi, tačiau tai prieinama ne visiems. Vaikai šalyse, kuriose yra lėtas ir brangus internetas, yra nepaprastai nepalankioje padėtyje", — pažymėjo Guteresas.

  Anot jo, 310 milijonų mokinių, kurie sudaro beveik pusę viso pasaulio vaikų skaičiaus, deda viltis į mokyklą kaip į nuolatinį kasdieninį mitybos šaltinį. Tuo pat metu jis pridūrė, kad dar prieš koronaviruso pandemiją pasaulis susidūrė su nepriimtinais vaikų nepakankamos mitybos ir augimo sulėtėjimo rodikliais.

  Kaip pažymėjo Guteresas, vaikai, esantys už mokyklų ribų, vis dažniau tampa smurto šeimoje liudininkais ir aukomis.

  "Taip pat yra pavojus, kad mergaitės pasitrauks iš mokyklos, dėl to padaugės nėštumo atvejų tarp paauglių", — pasakė jis.

  "Negalime ignoruoti didėjančių rizikų, su kuriomis susiduria vaikai dėl smurto, prievartos ir išnaudojimo internete. Socialiniai tinklai yra ypač atsakingi už pažeidžiamų asmenų apsaugą", — nurodė generalinis sekretorius.

  Kalbėdamas apie situaciją sveikatos apsaugos srityje, Guteresas pabrėžė, kad pandemija paveikė skiepijimo programas.

  "Vakcinavimo nuo poliomielito kampanijos buvo pristabdytos. Vakcinavimo nuo tymų kampanijos nustojo veikti mažiausiai 23 šalyse. O kadangi sveikatos paslaugos tarnybos yra perkrautos, sergantys vaikai turi vis mažiau galimybių gydytis", — nurodė JT generalinis sekretorius.

  Anot jo, vadovai turėtų padaryti viską, kas įmanoma, kad sušvelnintų pandemijos poveikį.

  "Ataskaitoje vyriausybės ir donorai raginami teikti pirmenybę visų vaikų švietimui. Dokumente rekomenduojama teikti ekonominę paramą, įskaitant piniginius pervedimus, mažas pajamas gaunančioms šeimoms, taip pat kuo labiau sumažinti sutrikimus teikiant socialines ir medicinines paslaugas vaikams", — pabrėžė Guteresas.

  "Mes taip pat turime teikti pirmenybę pažeidžiamiausioms grupėms — vaikams konfliktinėse situacijose, vaikams pabėgėliams ir perkeltiesiems žmonėms, negalią turintiems vaikams", — baigė jis.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemiją. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 1,9 mln. infekcijos atvejų, daugiau nei 131 tūkst. žmonių mirė.

  Lietuvoje koronavirusu užsikrėtė beveik 1 150 žmonių, mirė 32.

  Koronavirusas Europos šalyse
  © Sputnik /
  Koronavirusas Europos šalyse
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2200)
  Tegai:
  Jungtinių Tautų organizacija (JTO), koronavirusas, vaikai, pandemija

  Svarbiausios temos