20:34 2020 Spalio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Šalies vadovas taip pat pabrėžė, kad bet kokiomis aplinkybėmis dialogas su Baltarusija yra būtinas

  VILNIUS, balandžio 18 — Sputnik. Buvęs liberalus Baltarusijos valdžios požiūris į koronaviruso plitimą pasikeitė, žurnalistams pareiškė Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda, praneša "Ekspress nedelia".

  Šalies vadovas pabrėžė, kad bet kokiomis aplinkybėmis dialogas su Baltarusija yra būtinas, nes šalys vis dar palaiko ekonominius ryšius.

  "Manau, kad dialogas reikalingas visomis sąlygomis. Matau ir tam tikrą pasikeitusią laikyseną gretimoje šalyje dėl to, kas anksčiau vertinta pernelyg liberaliai", — sakė prezidentas.

  Prezidentas taip pat patikino, jog šalies valdžia padarys viską, kad korovirusas iš trečiųjų šalių nepatektų į Lietuvą.

  "Taip, retorikos yra visokios, aš nesiimsiu dabar vertinti tų visų retorikos niuansų, tačiau aišku yra tik viena, kad Baltarusija, jos valdžia yra atsakinga už koronaviruso suvaldymą savo šalyje, mes esame atsakingi už šitos krizės ir epidemijos suvaldymą savo šalyje. Mes darysime, kad nebūtų jokių nei išorinių, nei vidinių grėsmių mūsų sveikatai", — pridūrė jis.

  Balandžio pradžioje Nausėda pareiškė, kad oficialia Baltarusijos informacija apie koronavirusą pasitikėti negalima, nes padėtis kaimyninėje šalyje yra daug blogesnė. Šiuo klausimu jis sutiko su užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi, kuris anksčiau buvo paskelbęs apie galimą skrydžių tarp šalių ribojimą. Tuomet Baltarusijos vadovas Aleksandras Lukašenka pareiškė, kad Lietuvos prezidentas turėtų užsiimti "savu COVID-19 virusu", o ne kaltinti Baltarusiją.

  Baltarusijoje koronavirusu užsikrėtusių žmonių skaičius, šalies Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, siekia 4779, mirė 42 pacientai. Taip pat pranešama apie šimtus užsikrėtusių gydytojų.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemiją. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 2 mln. infekcijos atvejų, daugiau nei 139 tūkst. žmonių mirė.

  Dar šia tema

  "Traktorius išgydys visus". Kaip Baltarusija kovoja su koronavirusu
  Lukašenka pažadėjo, kad Baltarusijoje nuo koronaviruso niekas nemirs
  Baltarusija tęsia pasirengimą gegužės 9 dienos paradui pandemijos metu
  Tegai:
  Baltarusija, Gitanas Nausėda

  Svarbiausios temos