06:29 2020 Birželio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1250
 • RUB77.8132
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1921)

  Dėl COVID-19 epidemijos paskelbtas karantinas nemažai daliai gyventojų sukėlė finansinių rūpesčių — tai ir žmonės, netekę darbo, ir savarankiškai dirbantys asmenys, ir senjorai

  VILNIUS, balandžio 20 — Sputnik. Vilniaus miesto savivaldybė šiuo sunkmečiu rūpindamasi vilniečiais numatė skirti finansinę pagalbą gyventojams — visi, kurių pajamos karantino metu sumažėjo iki 437,50 Eur asmeniui (gyvenant vienam) arba kai vienam šeimos nariui tenka 375 Eur suma, šiuo laikotarpiu gaus išmoką iki 975 Eur priklausomai nuo šeimos dydžio, rašoma savivaldybės pranešime.

  Savivaldybės komunalinės įmonės karantino metu taip pat neskaičiuos delspinigių vėluojantiems sumokėti už komunalines paslaugas.

  Pasak Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus, koronavirusas tapo dideliu išbandymu visiems, atnešęs ir finansinių iššūkių, kuriuos šiuo metu turi spręsti ir besiverčiantys individualia veikla, ir šeimos, kuriose dėl darbų netekimo drastiškai sumažėjo pajamos, todėl siekiant padėti vilniečiams savivaldybė kviečia kreiptis dėl finansinės paramos.

  "Daugelis įsivaizduoja, kad parama yra skiriama tiems, kurie ir anksčiau nuolat kreipdavosi dėl jos. Noriu pabrėžti, kad pagalbos ranką tiesiame visiems, kurie nėra pakankamai apsaugoti valstybinio socialinio draudimo, didelių įsipareigojimų turintiems vilniečiams, kuriems nepakaks valstybės paramos, tiesiogiai dėl karantino nukentėjusiems individualiai dirbantiems asmenims", — sako Vilniaus meras.

  Vilniaus miesto savivaldybė numačiusi skirti vienkartinę, tikslinę ir atskirais atvejais periodinę finansinę paramą visiems vilniečiams, kurie finansiškai nukentėjo dėl karantino paskelbimo. Dėl tikslinės paramos gali kreiptis ir savarankiškai dirbantys asmenys, kurie yra tiesiogiai paveikti karantino metu įvestų priemonių. Tarp tokių asmenų, visų pirma, paslaugų sektoriaus darbuotojai kaip padavėjai ir barmenai, taip pat sporto bei kultūrinės veiklos organizatoriai, didžėjai, renginių apšvietėjai ar dekoratoriai, fotografai, gaunantys pajamas pagal autorines sutartis.

  Finansinė parama skiriama, atsižvelgiant į konkretaus žmogaus ar šeimos finansinę situaciją. Jei vieno gyvenančio asmens pajamos tapo mažesnės nei 437,50 eurų per mėnesį, o bendrai gyvenančių — mažiau nei 375 eurai asmeniui, skiriama vienkartinė finansinė parama. Atsižvelgiant į konkrečią situaciją, šios išmokos dydis gali siekti iki 975 eurų.

  Jei pajamos tapo itin mažos ir per mėnesį nesiekia 156,25 eurų, gali būti paskirti ir periodiniai mokėjimai iki 117 eurų. Net jeigu pajamos viršija šią nustatytą ribą, gali būti taikomos išimtys.

  Vilniečiai, kurie atsidūrė sunkioje materialinėje situacijoje, dėl tikslinės paramos į Vilniaus miesto savivaldybę kviečiami kreiptis el. paštu info@spcentras.lt arba užpildyti formą adresu https://forms.gle/6A2b7C97A1hy6whx7. Sužinoti daugiau galima paskambinus nemokamu numeriu 8 700 35545.

  Savarankiškai dirbantys asmenys taip pat gali pretenduoti į valstybės teikiamą 257 eurų fiksuoto dydžio išmoką už mėnesį. Ši išmoka nebus įtraukta į draudžiamąsias pajamas ir gali būti gaunama kartu su kitomis socialinio draudimo išmokomos — ligos, motinystės, vaiko priežiūros, nedarbo išmokomis ar pensija.

  Karantinas Lietuvoje
  © Sputnik /
  Karantinas Lietuvoje
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1921)

  Dar šia tema

  Žiniasklaida: Europos šalys teikia medicininę pagalbą Iranui apeidamos JAV sankcijas
  Lietuvos bankas bei Ekonomikos ir inovacijų ministerija kartu suteiks pagalbą verslui
  Humanitarinė pagalba naikina pasaulio politinę tvarką
  Tegai:
  pajamos, karantinas, senjorai

  Svarbiausios temos