12:21 2020 Liepos 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Pavojingus radinius, kuriuos aptiko ūkininkai savo laukuose, neutralizavo Lietuvos kariuomenės Inžinerijos bataliono išminuotojai

  VILNIUS, balandžio 20 — Sputnik. Lietuvos kariuomenės išminuotojams šis savaitgalis buvo intensyvus: tarp nukenksmintų sprogmenų buvo ir trys aviacinės bombos, praneša Lietuvos kariuomenės spaudos tarnyba.

  Sausumos pajėgų Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono išminuotojai iš ilgametės sprogmenų neutralizavimo patirties žino, kad pavasaris, o ypač balandžio–gegužės mėnesiai, jiems yra pats darbymetis. Ūkininkų laukuose prasidėjus pavasariniam dirvų arimui, akėjimui ir sėjai, visada padaugėja žemėje užsilikusių nesprogusių pavojingų radinių.

  Литовские военнослужащие обезвреживают найденные снаряды
  Balandžio 17–19 dienomis Lietuvoje rasti ir neutralizuoti sprogmenys

  Pavasarinio žemės ūkio darbymečio nesustabdo net ir karantinas, todėl ir šį savaitgalį išminuotojams darbo netrūko: per penktadienį–sekmadienį buvo gauti net 26 iškvietimai, kurių metu rastas ir neutralizuotas 341 pavojų aplinkiniams kėlęs standartinis sprogmuo. 

  Įspūdingiausi savaitgalio radiniai buvo šie: dvi Antrojo pasaulinio karo laikų rusiškos aviacinės bombos FAB-100 (rastos Radviliškio ir Kelmės r.), aviacinė bomba AB250-2 (Tauragės r.) ir 58 vienetai 45 mm artilerijos sviedinių (Kaišiadorių r.).

  Литовские военнослужащие обезвреживают найденные снаряды
  Aptikta aviacinė bomba

  Tauragės r. Vilnalių k. aptikta aviacinė bomba AB250-2 Lietuvoje yra itin retas radinys ir išskirtinis tokios amunicijos pavyzdys — bombą sudaro 257 mažo kalibro aviacinės bombos SD 1 (kasetinė amunicija).

  Литовские военнослужащие обезвреживают найденные снаряды
  Išminuotojai dirba sprogmenų aptikimo vietoje

  Anot specialistų, patekęs į neatsakingų piliečių rankas, toks didelis kiekis amunicijos galėjo plačiai pasklisti ir turėti skaudžių pasekmių, o sąmoningų žmonių dėka Inžinerijos bataliono išminuotojai sprogmenis saugiai neutralizavo Viešvilės karjere.

  Литовские военнослужащие обезвреживают найденные снаряды
  Lietuvos kariai nukenksmina aptiktus sprogmenis

  Sprogmenų neutralizavimo specialistai primena, kad kiekvienas, net mažas ir kelis dešimtmečius žemėje išgulėjęs sprogmuo yra pavojingas žmogui, ir ragina pastebėjus sprogmenį ar neaiškios paskirties daiktą, kuris galėtų panašėti į sprogmenį, jokiu būdu neliesti ir iš karto pranešti bendruoju pagalbos telefono numeriu 112.

  Dar šia tema

  Išminuotojai sunaikino pasienyje su Rusija iškastą karo laikų sprogmenį
  Švenčionių rajone gaisro metu rastas nelegalus šaudmenų sandėlis
  Pagrindiniame šalies greitkelyje rastas Antrojo pasaulinio karo laikų sprogmuo

  Svarbiausios temos