09:11 2020 Spalio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1785
 • RUB91.4401
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga teigė, kad jokia gydymo įstaiga, pasirašiusi sutartį su teritorine ligonių kasa, neturi jokios teisės iš paciento imti mokesčio, kuris būtų susijęs su apsaugos priemonėmis medikams

  VILNIUS, balandžio 20 — Sputnik. Reaguojant į vis dažniau gaunamus elektroninius laiškus ir skambučius, kuriuose žmonės klausia, ar karantino metu lankantis poliklinikoje reikia pacientams mokėti mokestį už medikams skirtas saugos priemones, kurios skirtos jų apsaugai nuo koronaviruso, aiškinama, kad tokie mokesčiai yra neteisėti ir negali būti imami, praneša Sveikatos apsaugos ministerija.

  Esant karantinui, daugelyje gydymo įstaigų galioja griežtos saugos taisyklės, o gydytojai konsultacijas dažniausiai teikia nuotoliniu būdu, pasitaiko tokių atvejų, kad vizitas pas gydytoją būna neišvengiamas.

  SAM specialistų gautuose laiškuose rašoma, kad apsilankymai sveikatos priežiūros įstaigose atskleidė netoleruotinus atvejus.

  Paaiškėjo, kad pacientai buvo prašomi sumokėti už gydytojams reikalingas apsaugos priemones. Priežastis — ligonių kasos tokių priemonių kainos nekompensuoja.

  Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga teigė, kad jokia gydymo įstaiga, pasirašiusi sutartį su teritorine ligonių kasa, neturi jokios teisės iš paciento imti mokesčio, kuris būtų susijęs su apsaugos priemonėmis medikams.

  "Dalį tokių priemonių gydymo įstaigos gauna nemokamai jos nupirktos centralizuotai, o tos dalies, kurią įsigyja pačios, išlaidos bus kompensuotos, ir jos tai žino. Tad patekus į tokias situacijas, skatinu neklausyti nepagrįstų argumentų ir lengva ranka nemokėti reikalaujamo mokesčio. Labai gaila, kad tokios pavienės situacijos gadina medikų bei sveikatos apsaugos įvaizdį. Tai pacientų apgaudinėjimas ir noras pasipelnyti iš sudėtingos situacijos", — teigė jis.

  VLK direktorius Gintaras Kacevičius teigia, kad pacientai visada kviečiami jau pačioje paslaugos teikimo vietoje klausti, kodėl vienu ar kitu atveju reikalaujama sumokėti.

  "Jei gavus žodinį atsakymą pacientui kyla abejonių, ar mokėti reikalaujama pagrįstai, paaiškinimo jis gali kreiptis į sveikatos priežiūros įstaigos administraciją papildomai raštu. Jei ir šis atsakymas netenkina, jis gali kreiptis į TLK, pridėdamas gautą įstaigos atsakymą, čekius bei kitus papildomus dokumentus", — sako VLK vadovas Kacevičius.

  Papildomas asmens apsaugos priemonių paskirstymas medikams vykdomas SAM.

  Šį rytą Kauno oro uoste nusileido dar vienas lėktuvas, kuris atgabeno beveik 19 tonų asmens apsaugos priemonių šalies gydytojams, kovojantiems su koronavirusu. 

  Specialistai teigia, kad įstatymai numato tik kelis atvejus, kai už sveikatos priežiūros paslaugas pacientui reikia mokėti pačiam, mokant privalomąjį sveikatos draudimą (PSD) ir žmonėms, kurie kreipiasi pagalbos į gydymo įstaigą, kuri nėra sudariusi sutarties su TLK.

  Lietuvoje iki balandžio 27 dienos įvestas karantinas, viešose vietose be kaukės būti draudžiama.

  Iš viso respublikoje buvo nustatyta daugiau kaip 1320 COVID-19 ligos atvejų, pasveiko 242 žmonės, mirė 36.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemiją. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 2,3 mln. infekcijos atvejų, daugiau nei 157 tūkst. žmonių mirė.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  Dar viena COVID-19 auka Klaipėdoje: miręs žmogus priklausė rizikos grupei
  Audio šou iš Seimo. Iš vyriausybės ir video: kaip vyksta nuotoliniai posėdžiai
  Tegai:
  Aurelijus Veryga, Lietuva, koronavirusas, apsaugos priemonės, medikai, mokestis

  Svarbiausios temos