04:49 2020 Liepos 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2121)

  Medicinos įstaigoje susirgo dešimt darbuotojų, beveik visi pacientai. Vietinių ekspertų teigimu, dėl koronaviruso padėties gydytojai bijo dirbti hospise ir beveik neįmanoma rasti personalo

  VILNIUS, balandžio 21 — Sputnik. Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas paskelbė, kad, atsižvelgdamas į situaciją privačioje įstaigoje "Klaipėdos hospisas", kreipėsi į prokuratūrą su prašymu pradėti tyrimą ir nustatyti asmenis, kurie, tikėtina, gali būti kalti dėl to, kas įvyko. Tai jis pareiškė spaudos konferencijoje, skirtoje aptarti koronaviruso epidemijos padėtį mieste.

  "Situacija mažų mažiausiai skandalinga, ji tikrai labai rimta, <...> tačiau svarbiausia išsiaiškinti visas aplinkybes ir viešųjų institutų svarbą ir dalyvavimą visuose procesuose nuo pat licencijos išdavimo, veiklos pradžios iki šių dienų", — sakė Grubliauskas.

  Sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Rožė Perminienė paskelbė, jog šiuo metu vyksta aktyvus bendradarbiavimas su hospiso direktore. Ji patikino, kad šiuo metu "Klaipėdos hospisui" trūksta vienkartinių kombinezonų, apsauginių akinių ir antbačių.

  Kadangi tokių lėšų Klaipėdos savivaldybėje šiuo metu nėra, Lietuvos sveikatos apsaugos ministerijos buvo paprašyta skirti jų iš valstybės rezervo. Savivaldybė aprūpins hospisą respiratoriais ir pirštinėmis.

  Pasak Grubliausko, hospisas šiuo metu yra "karštas židinys". Jis pažymėjo, kad įstaiga yra pasirengusi kasdieniam darbui karantino sąlygomis, tačiau nebuvo pasirengta kritinei situacijai.

  "Šią minutę tokios grėsmės, kad jau reikia organizuoti transportą ir pervežti ten esančius ligonius dar nėra, bet pasakyti, kad jos visai nėra ir neliko, tikriausiai būtų per anksti", — tvirtino Grubliauskas.

  Meras taip pat teigė, kad antradienio rytą turėjo būti paimti ėminiai tiems pacientams, kurių testai praeitą savaitę buvo neigiami.

  Прохожие на улице Вильнюса
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Privačiame Klaipėdos hospise koronavirusu užsikrėtė dešimt darbuotojų ir 33 iš 38 pacientų, mirė du pacientai. Anksčiau buvo pranešta, kad devyni žmonės išreiškė norą dirbti ligoninėje — tai slaugytoja, keturi slaugytojų padėjėjai ir dar keturi pagalbiniai darbuotojai.

  Tačiau, pasak vietinių ekspertų, dėl situacijos su koronavirusu hospise, gydytojai bijo ten dirbti ir beveik neįmanoma rasti personalo.

  Be to, paaiškėjo, kad hospisas turėjo higienos pasą tik vienai lovai.

  Klaipėdos universitetinės ligoninės padėtis

  Anksčiau Klaipėdos apylinkės prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl pažeidimų, susijusių su koronaviruso plitimu vietos universitetinėje ligoninėje.

  Šis sprendimas buvo priimtas gavus pranešimus apie galimus kovos su epidemijomis ar užkrečiamosiomis ligomis taisyklių pažeidimus bei darbuotojų saugos reikalavimų nesilaikymą ir neatitikimą jų pareigoms.

  Buvo pranešta, kad ligoninėje yra didelis COVID-19 infekcijos pavojus tiek personalui, tiek pacientams.

  Kaip pranešta anksčiau, Lietuvoje tarp koronavirusu sergančių pacientų buvo nustatyta nemaža gydytojų dalis. Pasak Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) epidemiologės Daivos Razmuvienės, dabar izoliuota apie 1200 medicinos darbuotojų, o 220 yra užsikrėtę.

  Lietuvoje karantinas galioja iki balandžio 27 dienos, praėjusią savaitę verslui buvo padaryta keletas nuolaidų, jei bus laikomasi visų sanitarinių ir epidemiologinių normų ir sąlygų.

  Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, Lietuvoje COVID-19 atvejų skaičius siekia 1350, 298 žmonės pasveiko. Mirė 38 pacientai.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2121)

  Dar šia tema

  Surplys papasakojo, kaip vyresni gyventojai pažeidžia karantiną
  Išgyvenusieji. Pasveikusių nuo COVID-19 žmonių istorijos
  Čaplinskas įvardijo penkias priemones, kurios mažina COVID-19 plitimą
  Santaros klinika paskelbė vaizdo įrašą, kaip gydytojai atlieka darbą "karštuose taškuose"
  Tegai:
  Vytautas Grubliauskas, koronavirusas, Klaipėda

  Svarbiausios temos