20:58 2020 Liepos 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1375
 • RUB80.8370
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Kaip praneša "Swedbank", mokėjimų pavedimų pagal telefono numerį paslaugos saugumo lygis prilygsta įprastų vietinių pavedimų saugumui

  VILNIUS, balandžio 24 — Sputnik. "Swedbank" pristato galimybę atlikti mokėjimo pavedimą žinant tik lėšų gavėjo telefono numerį, pranešė banko spaudos tarnyba.

  Tokius pinigų pervedimus supaprastinta tvarka bus galima vykdyti banko išmaniąja programėle ne tik tarp "Swedbank" klientų, bet ir į kitus Lietuvoje veikiančius bankus, kurie savo klientams aktyvuos šią galimybę. Banko duomenimis, pervedimai pagal telefono numerį bus įvykdomi per kelias sekundes.  

  Pasak "Swedbank" Privačių klientų tarnybos vadovo Pavel Ladziato, banko klientams nebereikės įvesti gavėjo banko sąskaitos numerio, užteks pasirinkti gavėją iš telefono adresų knygelės arba jį įrašyti rankiniu būdu.

  Ladziato manymu, dėl to dar labiau sumažės poreikis turėti grynųjų pinigų, nes atlikti pavedimą bus galima greičiau ir patogiau. Taip pat, pandemijos laikotarpiu tai ir saugiau, nes išvengiama bereikalingo kontakto su grynaisiais pinigais.

  Tam, kad klientai atliktų pervedimus pagal telefono numerį, nieko papildomai daryti nereikia — užtenka turėti naujausią išmaniosios programėlės versiją.

  Tuo tarpu, kaip pranešama banke, jei norite priimti mokėjimus pagal telefono numerį, būtina užsiregistruoti Lietuvos banko sistemoje, kuri naudojama šiai paslaugai teikti. Ji susieja konkretaus asmens sąskaitą su jo "Swedbank" patvirtintu mobiliojo telefono numeriu.

  Be "Swedbank" tokią galimybę savo klientams šiai dienai yra suteikęs SEB bankas. Tad mokėjimai pagal telefono numerį kol kas prieinami tik "Swedbank" ir SEB klientams.

  Pasak "Swedbank" Privačių klientų tarnybos vadovo, mokėjimų pavedimų pagal telefono numerį paslaugos saugumo lygis prilygsta įprastų vietinių pavedimų saugumui.

  Dar šia tema

  Karantino laikotarpiu padidinama bekontakčio mokėjimo riba
  Lietuvos bankas dėl pandemijos prognozuoja 20% ekonomikos nuosmukį
  Bankai pažadėjo paskolų mokėjimų atidėjimą gyventojams bei paramą verslui
  Tegai:
  mobilieji telefonai, banko pervedimai, bankas, Swedbank

  Svarbiausios temos