04:16 2021 Sausio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2114
 • RUB91.7258
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  VMVT specialistai akcentuoja, kad maisto papildai priskiriami maisto produktams, jie negali išgydyti ar apsaugoti nuo ligų

  VILNIUS, balandžio 24 — Sputnik. Lietuvoje besitęsiant karantinui užfiksuojami internetinėje erdvėje skleidžiami maisto papildų reklamos pažeidimai, pranešė Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

  Pastaruoju metu pastebima maisto papildų, įvairių žolelių arbatos ir kitų produktų reklamos, kurioje nurodo apie jų sudedamųjų dalių poveikį žmogaus imuninei sistemai, COVID-19 sukeltai infekcijai gydyti bei jos profilaktikai.

  VMVT specialistai akcentuoja, kad maisto papildai priskiriami maisto produktams, jie negali išgydyti ar apsaugoti nuo ligų, todėl juos ženklinant, pristatant ar reklamuojant negali būti užsimenama apie produkto gydomąsias ar profilaktines savybes, neturi būti jokios užuominos, kad maisto papildas tokių savybių turi.

  Tam, kad apsaugotų vartotojus, VMVT atlieka aštuonis tyrimus, dviem atvejais jau pradėtos reklamos įstatymo pažeidimo procedūros.

  Vartotojams primenama ypač atsargiai vertinti reklamoje skleidžiamą informaciją ir panašius teiginius, tokius kaip, pavyzdžiui, produktas, kuris platinamas socialiniuose tinkluose, pavadintas "Maistinis energetikas, turintis profilaktinių ir gydomųjų savybių, skirtas naudoti nuo kosulio, sergant plaučių uždegimu, gripu, bronchitu, peršalimo ligų".

  "Siūlome vartotojams atidžiai vertinti ir tokius teiginius, kurie nieko konkrečiai nepasako "subalansuota geresnei gyvenimo kokybei". Vertinant maisto papildus ir juose esančias medžiagos pradėti tyrimai ir dėl šių teiginių "gali padėti sutraukti kenksmingas medžiagas, esančias žarnyne bei kartu su jomis, natūraliu būdu, pasišalinti"; "gerina natūralų organizmo antioksidacinį atsaką, tokiu būdu apsaugo organizmą nuo senėjimo ir išorinės aplinkos žalos"; "žolelių arbatą vaistininkė patarė vartoti šeimoms ir pavieniams asmenims koronaviruso profilaktikai, gripuojant, sloguojant, peršalus" ir pan." — rašoma pranešime.

  VMVT duomenimis, šalies rinkai gali būti tiekiami tik notifikuoti maisto papildai, kurių ženklinimas privalo atitikti visus teisės aktų reikalavimus. Per šiuos metus naujai buvo notifikuotas jau 371 maisto papildas, tuo tarpu iš viso sąraše yra beveik 15,5 tūkst. notifikuotų maisto papildų.

  Dar šia tema

  Sienų kontrolė pratęsta iki gegužės 14 dienos
  Kubilius pasisakė prieš "ortodoksiškumą" valstybės biudžete
  Lietuvos oro uostai įvardijo, kada galima būtų atnaujinti skrydžius
  Tegai:
  maisto papildai, Lietuva, koronavirusas, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT)

  Svarbiausios temos