17:21 2020 Liepos 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1286
 • RUB80.4584
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono išminuotojai incidento vietoje iškasė penkias pilnas kasetines bombas AB-250-2, kurias sudaro daugiau nei 1000 bombų SD-1, vieną SC 50 aviacinę bombą ir daugybę SD-1 bombletų

  VILNIUS, balandžio 27 — Sputnik. Lietuvos gyventojas savo kieme rado šešias kasetines aviacines bombas ir daugybę bombletų. Apie įspūdingus radinius pranešė Lietuvos kariuomenė savo Facebook paskyroje.

  Incidentas įvyko netoli Kryžkalnio. Vietos gyventojas, savo kieme atlikdamas statybos darbus, rado įtartinų daiktų, o atvykę Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono išminuotojai iškasė nekasdieniškai didelį kasetinių AB-250-2 bombų, iš kurių kiekvienoje yra po pustrečio šimto SD-1 bombų, sprogimo metu pasklindančių labai dideliame plote, kiekį.

  Pasak išminuotojų, rasta net penkios pilnos AB 250-2, viena SC 50 aviacinė bomba ir daugybė SD-1 bombletų.

  Beveik 600 SD-1 buvo susprogdinta tą pačią dieną vietoje, dar 400 planuojama susprogdinti antradienį vietoje, o dar penkios pilnos kasetinės bombos AB-250-2, kurias sudaro daugiau nei 1000 bombų SD-1, bus išgabentos sunaikinti saugioje vietoje toliau nuo žmonių, pastatų ir gyvenviečių, kad nepridarytų žalos nei žmonėms, nei aplinkai, pažymėjo Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono išminuotojai.

  Dar šia tema

  JAV mokyklos stovėjimo aikštelėje rasta savadarbė bomba
  Ispanijoje likviduota pogrindžio bombų gamybos dirbtuvė
  Rusijos gynybos ministerija nufilmavo aviacinės bombos panaudojimą
  Savaitgalį Lietuvoje aptiktas ir nukenksmintas 341 sprogmuo, tarp jų trys bombos
  Tegai:
  išminavimo darbai, bomba, Lietuva

  Svarbiausios temos