19:46 2020 Gegužės 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.0975
 • RUB77.7494
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1829)

  Lietuvos vyriausybės nuotolinio posėdžio ir pasitarimo metu pranešta, kad didžioji dalis naujų taisyklių įsigalios balandžio 30 dieną

  VILNIUS, balandžio 29 — Sputnik. Lietuvos vyriausybė nuotolinio posėdžio ir pasitarimo metu patvirtino dar keletą karantino švelninimo sąlygų.

  Gyventojai galės išvykti už šalies sienos, nuo gegužės 10 dienos bus leista atnaujinti susisiekimą oro transportu, nedideli renginiai galės vykti atvirose erdvėse. Didžioji dalis naujų taisyklių įsigalios balandžio 30 dieną.

  Maxima
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Pasak sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos, padėtis išlieka gana gera, reikia galvoti, kaip judėti pirmyn priimant tam tikrus sprendimus. Su renginiais susijusius pokyčius siūloma įvesti nuo gegužės 4 dienos, o nuo gegužės 10 dienos leidžiama keliauti lėktuvu. Visos kitos naujovės įsigalioja balandžio 30 dieną.

  Atidaromos visos prekybos vietos, įskaitant turgavietes, leidžiamos visos laisvalaikio formos lauke, su sąlyga, kad bus užtikrintas saugus atstumas.

  Daugybė taisyklių, išskyrus oro transporto eismą, įsigalios gegužės 4 dieną. Iki šiol išvykti iš šalies galėjo tik kitų šalių piliečiai ir žmonės, išvykę dirbti už šalies ribų.

  Iki šiol turgavietėse buvo galima prekiauti tik maisto produktais. Dabar bus leidžiama prekiauti visomis prekėmis. Taip pat bus leidžiama laisviau dėvėti kaukes.

  Dabar be kaukės bus galima vaikščioti ne gyvenvietėse ir kai 20 m spinduliu netoliese nėra žmonių. Kaukės taip pat nereikia dėvėti automobilyje, kai vairuotojas ir keleiviai yra artimieji.

  Taip pat planuojama atnaujinti planines sveikatos priežiūros procedūras, tačiau ligoninės turėtų palikti rezervines lovas galimiems koronavirusu užsikrėtusiems pacientams.

  Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga balandžio 28 dieną pabrėžė, kad pačios klinikos nuspręs, kada pradėti teikti įprastinę priežiūrą. Viskas priklausys nuo jų pasirengimo.

  Skirtumas tarp karantino ir izoliacijos
  © Sputnik /
  Skirtumas tarp karantino ir izoliacijos
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1829)
  Tegai:
  karantinas, vyriausybė

  Svarbiausios temos