22:51 2020 Gegužės 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1878)

  Lietuvoje karantinas galioja iki gegužės 11 dienos. Šiuo metu šalyje nustatyti 1385 koronaviruso atvejai

  VILNIUS, balandžio 30 — Sputnik. Visiems sportininkams leidžiama treniruotis atviruose sporto aikštynuose, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

  Pažymima, kad 1 sportininkui turi atitekti 10 kvadratinių metrų ir tarp sportininkų ar jų 2 asmenų grupių turi būti išlaikomas ne mažesnis negu 10 metrų atstumas.

  Nuo ketvirtadienio šie ploto ir atstumo ribojimai netaikomi sportininkams, įvykdžiusiems atrankos į olimpines ir paralimpines žaidynes reikalavimus, olimpinių rinktinių kandidatams, sportininkams, besirengiantiems kurčiųjų, pasaulio ar Europos čempionatams, nacionalinių rinktinių ar kitų komandinių sporto šakų turnyrams (lygoms). Taip pat šie sportininkai gali treniruotis ir didesnėmis nei 2 asmenų grupėmis.

  Tuo tarpu, ne sporto metu, sportininkai privalo dėvėti veido kaukes ar apsauginius skydelius. Ministerija rekomenduoja naudotis asmenine įranga ir sporto priemonėmis. Pasinaudojus įranga, ją būtina dezinfekuoti.

  Treneriai, medicinos darbuotojai bei kitas personalas turi laikytis 2 metrų atstumo vienas nuo kito. Jie taip pat privalo dėvėti apsaugines veido kaukes, respiratorius ar skydelius. Nerekomenduojama atvykti į darbą tiems darbuotojams, kurie priklauso rizikos grupei. Pašaliniai asmenys į sporto vietą nebus įleidžiami.

  Sportininkams ir personalo darbuotojams atvykus į treniruočių vietą būtina pamatuoti temperatūrą. Taip pat prie sporto vietos turi būti dezinfekcinės priemonės, galimybė nusiplauti rankas, pateikiama higienos informacija apie rankų dezinfekavimą, čiaudėjimo etiketą ir kt.

  Lietuvoje karantinas įvestas iki gegužės 11 dienos. Šiuo metu šalyje nustatyti 1385 koronaviruso atvejai, 589 pacientai pasveiko, o 45 žmonės mirė.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemiją. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 3 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 211 tūkst. žmonių.

   

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1878)
  Tegai:
  Lietuva, koronavirusas, karantinas, sportas

  Svarbiausios temos