21:41 2020 Spalio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Socialinio draudimo sistema užtikrins ne tik studijuojančių asmenų galimybes prisidėti prie socialinio draudimo sistemos mokant mokesčius, bet ir visas garantijas praradus darbą bei ieškant naujo

  VILNIUS, balandžio 30 — Sputnik. Studentams, kurie turi sukaupę ne mažesnį kaip 3 mėnesių nedarbo draudimo stažą per pastaruosius 12 mėnesių, užtikrinama teisė į nedarbo draudimo išmoką, rašoma Seimo pranešime žiniasklaidai.

  Vilnius, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Pasak Seimo narės Gintarės Skaistės, situacija darbo rinkoje keičiasi, vis didesnė dalis studentų derina studijas ir darbą. Aukštosios ir profesinės mokyklos dažnai siūlo nuolatinės formos studijas, kuomet paskaitos vyksta vakarais. Studijuojančių asmenų galimybės derinti darbą ir studijas keičiasi ir dėl naujų technologijų, kurios leidžia dirbti nuotoliniu būdu ar laisvu grafiku. Todėl šiandien didelė dalis nuolatinės formos studijas pasirinkusių asmenų dirba.

  "Nors studentai dirbdami nuosekliai moka socialinio draudimo mokesčius (tarp jų — nedarbo draudimo), tačiau praradę darbą ir pajamas nedarbo draudimo išmokų iki šiol negaudavo. Džiaugiuosi, kad Seimas pagaliau ištaisė šią klaidą. Socialinio draudimo sistema nuo šiol bus teisingesnė, nes užtikrins ne tik studijuojančių asmenų galimybes prisidėti prie socialinio draudimo sistemos mokant mokesčius, bet ir visas garantijas praradus darbą bei ieškant naujo", — sako Skaistė.

  Tegai:
  socialinės garantijos, mokesčiai, socialinis draudimas

  Svarbiausios temos