21:31 2020 Liepos 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1342
 • RUB80.0425
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2164)

  Kaip pranešė NVSC, už patikrinimų metu nustatytus pažeidimus bus taikoma administracinė atsakomybė

  VILNIUS, gegužės 1 — Sputnik. Ilgąjį savaitgalį Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai tikrins, kaip paslaugų teikėjai ir prekybininkai laikosi reikalavimų, skirtų užkirsti kelią koronaviruso plitimui šalyje, pranešė įstaigos spaudos tarnyba.

  Dėl karantino sušvelninimo šią savaitę atsidarė grožio salonai ir kirpyklos, lankytojus priima lauko kavinės, nuo ketvirtadienio turguose leidžiama prekyba ne tik sodininkystės prekėmis. Dėl viso to padidės žmonių srautai viešosiose erdvėse, todėl bus tikrinama, ar prekybininkai, paslaugų teikėjai ir patys paslaugų gavėjai laikosi nustatytų reikalavimų ir nekelia pavojaus savo ir aplinkinių sveikatai.

  NVSC specialistai visose Lietuvos savivaldybėse šį ilgąjį savaitgalį tikrins, ar nepažeidžiami reikalavimai, nustatyti prekybos ir paslaugų teikimo vietoms sušvelninto karantino metu — ar ribojamas pirkėjų srautas, ar sužymėti atitinkami tarpai tarp pirkėjų eilėse, ar įleidžiami tik pirkėjai, dėvintys kaukes ir atvykstantys ne didesnėmis nei 2 asmenų grupėmis, ar yra įspėjimai rizikos grupių asmenims, ar sudaromos galimybės tinkamai lankytojų rankų higienai ir kitų karantino reikalavimų laikymasis.

  Kaip pranešama, už patikrinimų metu nustatytus pažeidimus bus taikoma administracinė atsakomybė. Asmenims, nesilaikantiems reikalavimų, gresia bauda nuo 500 iki 1500 eurų, juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims — nuo 1500 iki 6000 eurų.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2164)

  Dar šia tema

  Ekspertas paaiškino, kas laukia Baltijos šalių atšaukus karantiną
  Šalyje nustatyta beveik 1400 koronaviruso atvejų
  Tegai:
  karantinas, koronavirusas, Lietuva, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC)

  Svarbiausios temos