19:29 2020 Liepos 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1375
 • RUB80.8370
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2200)

  Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, šio tyrimo tikslas — tirti atsitiktinius žmones, ne tikslines grupes bei įvertinti, kaip koronavirusas paplito Lietuvoje

  VILNIUS, gegužės 1 — Sputnik. Šį ilgąjį savaitgalį, gegužės 1–3 dienomis, pagal Sveikatos apsaugos ministerijos sprendimą, Vilniuje pradedami testuoti visi norintys, nors ir nejaučiantys jokių koronaviruso simptomų asmenys, pranešė Vilniaus savivaldybės spaudos tarnyba.

  Pranešama, kad per tris dienas iš viso išsitirti galės 3 tūkstančiai žmonių.

  Pasak savivaldybės administracijos direktoriaus Povilo Poderskio, šis ilgasis savaitgalis — puiki galimybė vilniečiams sužinoti savo sveikatos būklę.

  "Visi norintys dabar gali registruotis tyrimui dėl koronaviruso. Išsitirti šį savaitgalį galimybę turės 3 tūkst. vilniečių — tokį kiekį ištyrimui yra patvirtinusi ministerija, tačiau netaikomi jokie apribojimai, nėra jokių prioritetinių grupių", — sakė Poderskis.

  Vilniaus gyventojai, kurie nori užsiregistruoti tyrimui, pirmiausia turi užpildyti savivaldybės anketą — taip gyventojai asmeniškai ir nurodytu el. paštu gaus unikalų ir tik vienam asmeniui priskiriamą kodą — kvietimą pasidaryti tyrimą. Jį turintys gyventojai galės registruotis tyrimui telefonu 1808. Konsultantams asmenys turės nurodyti, jog simptomų nejaučia, tačiau turi specialiai sugeneruotą kodą. Pateikę šiuos duomenis, žmonės bus informuojami, kokiu laiku ir į kokį sostinės mobilųjį punktą atvykti.

  Šiuos tyrimus SAM leidimu gali pasidaryti 3 tūkst. pirmųjų užsiregistravusių vilniečių ir tik užsiregistravę šį savaitgalį. Tai — populiacijos tyrimas, kurį atlieka ministerija. Jo tikslas — tirti atsitiktinius žmones, ne tikslines grupes bei įvertinti, kaip koronavirusas paplito Lietuvoje.

  Karantinas Vilniuje
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Ateityje SAM taip pat planuoja organizuoti tokius tikrinimus visiems norintiems, nors nejaučiantiems jokių ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomų. Šie tyrimai bus atliekami ir ateityje.

  Lietuvoje, naujausiais duomenimis, koronavirusas diagnozuotas beveik 1 400 žmonių, mirė daugiau nei 40 pacientų.

  Nuo kovo 16 dienos respublikoje įvestas karantinas. Balandžio pabaigoje jis buvo pratęstas iki gegužės 11 dienos, tačiau valdžios institucijos padarė tam tikrų sušvelninimų verslui, su sąlyga, kad bus laikomasi visų Sveikatos apsaugos ministerijos reikalavimų.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2200)

  Dar šia tema

  Dėl švelnėjančių karantino apribojimų sportininkams leista treniruotis
  Sputnik Lietuva sužinojo, kaip vilniečiai vertina Verygos darbą pandemijos metu
  Kinija atsisakė prileisti PSO prie tyrimo dėl COVID-19 atsiradimo
  Tegai:
  karantinas, tyrimas, koronavirusas, Vilniaus savivaldybė

  Svarbiausios temos