21:20 2020 Liepos 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1342
 • RUB80.0425
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Iš Lietuvos dalyvauti šioje kampanijoje buvo pakviesta tik buvusi šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė

  VILNIUS, gegužės 1 — Sputnik. Buvusi Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė Europos Komisijos kvietimu prisijungė prie plataus masto viešinimo kampanijos, kuria bus skelbiama apie Europos Sąjungos ir partnerių pradedamą pasaulinį lėšų rinkimo maratoną kovai su COVID-19, pranešė buvusios prezidentės biuras.

  Visos pasaulio šalys ir organizacijos bus raginamos surinkti pradinę 7,5 mlrd. eurų sumą ir sukurti vakcinas, vaistus, testus, naujus gydymo nuo koronaviruso metodus, kurie bus prieinami visiems gyventojams.

  Iš Lietuvos dalyvauti šioje kampanijoje buvo pakviesta tik Grybauskaitė.

  Europos Komisija pakvietė įžymius žmones įrašyti vaizdo žinutes ir taip paskatinti vyriausybes bei verslus prisidėti prie šio tikslo.

  "Globalios pandemijos iššūkis reikalauja iš mūsų globalių pastangų ir tik kartu mes galime padaryti savo pasaulį geresnį, saugesnį ir stipresnį. Todėl kovokime su koronavirusu visomis įmanomomis priemonėmis ir jėgomis. Mūsų pasaulis priklauso nuo mūsų vieningų veiksmų. Padarykime tai!" — savo vaizdo žinutėje sakė ji.

  Ši pasaulinė kampanija startuos gegužės 4 dieną, kai EK pradės registruoti šalių ir verslo fondų įsipareigojimus skirti finansavimą ir paskelbs tolesnius kampanijos etapus, kuriais bus siekiama sparčiai papildyti nuolat atnaujinamą biudžetą.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemiją. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 3,1 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 224 tūkst. žmonių.

  Dar šia tema

  NVSC ilgąjį savaitgalį tikrins paslaugų teikėjus ir prekybininkus
  Ilgąjį savaitgalį — galimybė dėl COVID-19 išsitirti nejaučiantiems simptomų
  Tegai:
  koronavirusas, Europos Komisija, Dalia Grybauskaitė

  Svarbiausios temos