17:01 2020 Liepos 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.1200
 • RUB79.6793
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2116)

  Daugiausiai reikalavimų nesilaikančių grožio paslaugų teikėjų aptikta Klaipėdos apskrityje — 64 proc., Kauno — 25 proc.

  VILNIUS, gegužės 2 — Sputnik. Ilgąjį savaitgalį visose šalies savivaldybėse tikrinama, ar nepažeidžiami saugumo reikalavimai, nustatyti prekybos, paslaugų teikimo bei kitoms vietoms sušvelninto karantino metu, apie tai praneša Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

  Grožio paslaugų teikėjų patikrinimo metu yra vertinama, ar laikomasi visuomenės sveikatos saugos, higienos, darbuotojų ir pirkėjų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygų, tokių kaip pirkėjų srauto ribojimas, atstumo tarp pirkėjų eilėse laikymasis, ar įleidžiami tik kaukes dėvintys ir ne didesnėmis nei 2 asmenų grupėmis atvykę lankytojai, ar skelbiami įspėjimai rizikos grupių asmenims ir kitų karantino reikalavimų.  

  Per penktadienį iš viso buvo patikrintos 493 prekybos ir paslaugų teikimo vietos. Didžioji dalis — 61 proc. — grožio paslaugų teikėjai, 26 proc. patikrintų vietų — ne maisto (drabužių, avalynės, buities prekių ir kt.) prekybos vietos, 13 proc. — turgavietės, muziejai, sportavimo ir paslaugų vietos, botanikos sodai, viešosios vietos, kuriose prekiauta augalais, skirtais sodinti.

  Tik 29 iš visų 493 patikrintų vietų buvo nustatyti pažeidimai (6 proc.) ir beveik visi jie (97 proc.) buvo užfiksuoti ką tik vėl atsidariusiose kirpyklose, grožio salonuose.

  Koronaviruso testai
  © Sputnik / Евгений Епанчинцев

  Pažeidimas — paslaugos teikimo metu nebuvo dėvimos visos reikalingos apsaugos priemonės, nebuvo pateikta įspėjanti informacija rizikos grupių asmenims.

  Daugiausiai reikalavimų nesilaikančių grožio paslaugų teikėjų aptikta Klaipėdos apskrityje — 64 proc., Kauno — 25 proc.

  Už minėtų reikalavimų nesilaikymą taikoma administracinė atsakomybė ir asmenims gresia bauda nuo 500 iki 1500 eurų, juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims — nuo 1500 iki 6000 eurų.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2116)

  Dar šia tema

  NVSC: kai kuriose ligoninėse susidarė koronavirusui plisti palankios sąlygos
  NVSC: ligoninėse nuo COVID-19 gydoma 115 pacientų, 18 iš jų — reanimacijoje
  Tegai:
  baudos, koronavirusas, grožio salonas, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC)

  Svarbiausios temos