14:50 2020 Liepos 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.1200
 • RUB79.6793
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Anksčiau Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas pasiūlė keturių dienų darbo savaitę tiems gyventojams, kurių darbas susijęs su dideliu stresu

  VILNIUS, gegužės 3 — Sputnik. "Luminor Lietuva" ekonomistas Žygimantas Mauricas mano, kad laikinas keturių dienų darbo savaitės įvedimas Lietuvoje šią vasarą padėtų atkurti tam tikras ekonomikos sritis po karantino.

  Anksčiau Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas, Seimo deputatas Gintautas Paluckas pasiūlė keturių dienų darbo savaitę tiems gyventojams, kurių darbą kamuoja didelis stresas.

  "Ilgesni savaitgaliai paskatintų labiausiai nuo koronaviruso nukentėjusius laisvalaikio ir turizmo paslaugų sektorius, o didesnis poilsio dienų skaičius stiprintų žmonių imunitetą bei leistų daugiau laiko skirti aktyvesniam socialiniam gyvenimui (t.y. atsigauti po karantino). Be to, toks sprendimas mažintų regioninę atskirtį Lietuvoje, nes dažniausiai didmiesčių gyventojai (o kartu — ir jų pinigai) savaitgaliais vyksta į kitus Lietuvos regionus. Žalos toks sprendimas padarytų mažai, nes pvz. pramonės sektorius šią vasarą vis tiek dar nedirbs pilnu pajėgumu", — rašė Mauricas Facebook.

  Kartu ekonomistas pažymi, kad toks sprendimas turėtų būti derinamas tarptautiniu ar bent jau Europos Sąjungos lygmeniu. Jis mano, kad iniciatyva gali susirasti daug rėmėjų, nes kai kuriose šalyse darbo vasarą būna kur kas mažiau.

  Mauricas prisiminė, kad paskutinį kartą darbo valandų skaičius pasaulyje buvo sumažintas prieš 101 metus. Jis pabrėžė, kad per šimtą metų pasaulio ekonomika neatpažįstamai pasikeitė ir žmonės "dirba taip, kaip prieš šimtą metų".

  Be to, ekonomistas mano, kad kitu metų laiku nėra prasmės sutrumpinti darbo savaitės, nes Lietuvoje poilsio ir turizmo zonos yra sezoninės.

  Anksčiau "Swedbank" vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis teigė, kad Lietuvoje koronaviruso sukelta krizė pasibaigs kartu su karantinu ir "dramatiškų ilgalaikių padarinių galvose ir kišenėse" nebus.

  Lietuvoje iki gegužės 11 dienos įvestas karantinas dėl koronaviruso paplitimo. Naujausiais duomenimis, šalyje užfiksuota 1 410 ligos atvejų, 46 žmonės mirė.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemiją. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje nustatyta daugiau kaip 3,3 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau kaip 236 tūkst. žmonių.

  Kova su koronavirusu Baltijos šalyse ir ES: sienų uždarymas ir kitos priemonės
  © Sputnik /
  Kova su koronavirusu Baltijos šalyse ir ES: sienų uždarymas ir kitos priemonės

  Svarbiausios temos