18:26 2020 Liepos 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2167)

  Nejudrumas, persivalgymas ir išsiderinęs režimas — atrodo, kad jūs jau susidūrėte su karantino pasekmėmis. O kaip išvengti tokio gyvenimo būdo klaidų — paaiškina Sputnik

  Koronaviruso pandemija ir saviizoliacija verčia visus išmokti gyventi iš naujo. Pavasarinius pasivaikščiojimus, vakarėlius su draugais, planus artimiausioms atostogoms ir darbą biure pakeitė darbas nuotoliniu būdu, "žygis" nuo šaldytuvo iki sofos ir vaizdo pokalbiai "Zoom" ir "Skype". Visa tai negalėjo nepaveikti ne tik psichinės, bet ir fizinės sveikatos, nes dėl nuobodulio ir ribotų galimybių kiekvienas nusprendė išbandyti naują vaidmenį — nenuilstamo sportininko, darbštaus darbuotojo, kulinaro ir smaguriautojo ar tiesiog tinginio.

  Ir viskas būtų gerai, tačiau naujas vaidmuo izoliacijoje numato tam tikrą kraštutinumą, nes į kiekvieną iš šių užsiėmimų jūs pasineriate visa galva, stengdamiesi nugalėti nuobodulį, tačiau tuo pačiu metu pamirštate apie svarbiausią dalyką — sveikatą.

  Taigi, kokias klaidas jūs darote saviizoliacijoje, kaip jos gali paveikti jūsų sveikatą ir kaip apsisaugoti — bandė išsiaiškinti Sputnik.

  1 klaida — mažai judesio

  © REUTERS / Francois Lenoir
  Studentė žaidžia su kate saviizoliacijos metu

  Taigi, jūs neturite namo kaime, neturite šuns ar bėgimo takelio, o jūsų fizinis aktyvumas išnyko. Taip, reikia žinoti, kad "saviizoliacija ant sofos" gali sukelti sąnarių ir raumenų problemų, o nuolatinis šaldytuvo varstymas gali pridėti papildomų kilogramų.

  Ką gi daryti? Viskas labai paprasta — judėkite. Sportuokite namuose, nes Instagram yra labai daug mankštų, ir nepamirškite apie buitinį aktyvumą. Sunku įsivaizduoti geresnį laiką langams ir grindims plauti.

  2 klaida — rekordinis sportas

  Jei anksčiau jūsų fizinis aktyvumas pasireiškė pakilimu į penktą aukštą ir atgal arba vaikščiojimu iki biuro, tai dabar jums pavojinga kilnoti didelius svorius ar daryti špagatą.

  Pradėkite nuo mažų dalykų — darykite 15 minučių treniruotes, užsiimkite joga ir nebandykite pasiekti supermodelio Naomi Campbell rekordo.

  3 klaida — per stiprus ryšys su šaldytuvu

  Еда за компьютером, архивное фото
  © Depositphotos / Haribol_108
  Mergina dirba prie kompiuterio

  Saviizoliacijos metu net tie, kas įprato laikytis dietos, susiduria su mitybos problemomis. Šaldytuvas tapo savotiška pramoga ir pagunda visiems ir kiekvienam, o tai greitai veda prie antsvorio atsiradimo.

  Kaip gi įveikti amžiną norą valgyti?

  Pabandykite įsiklausyti į save ir suprasti, ar iš tikrųjų esate alkani? Ir jei vis dar abejojate, geriau išgerti stiklinę vandens ir suvalgyti vaisių.

  4 klaida — darbas ant sofos

  Jei jūs jau įpratote dirbti, atsigulę į minkštas pagalves ar palinkę virš nešiojamojo kompiuterio, kiek įmanoma greičiau ištieskite nugarą ir nuimkite kompiuterį nuo kelių, o geriau iš karto atsisėskite prie stalo.

  Atminkite, kad galva neturėtų kaboti virš kojų, nes kaklo ir pečių raumenys patirs nuolatinę įtampą, o tai sukels skausmą ne tik visame kūne, bet ir smilkiniuose ir net akyse.

  5 klaida — per didelis krūvis akims

  © Sputnik / Sergey Pivovarov
  Moteris dirba nuotoliniu būdu

  Pradedate darbą "su gaidžiais" ir baigiate sutemus, bandydami rasti kelią prie lovos? Panašu, kad netrukus turėsite problemų ne tik su akimis, bet ir su miego režimu.

  Jei nenorite išeiti iš karantino su oftalmologo receptu, patariame jums dažniau daryti akių mankštą, naudoti drėkinamuosius lašus ir pagalvoti apie pertraukėles — be telefono ar eilinės serialo serijos.

  6 klaida — be vėdinimo

  Niekaip negalite susikaupti? Žiovaujate per svarbų skambutį su vadovybe?

  Greičiausiai jums reikia pakvėpuoti grynu oru. Retas kambario vėdinimas gali sukelti apatiją, migreną, darbštumo sumažėjimą ir susikaupimo stoką.

  Pagerinti situaciją padės elementarus vėdinimas kas valandą, 10–15 minučių.

  Mityba saviizoliacijos sąlygomis
  © Sputnik /
  Mityba saviizoliacijos sąlygomis
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2167)

  Dar šia tema

  Dietologas pasakojo, kaip nepriaugti svorio karantino metu
  Kaip skaniai valgyti ir išlaikyti formą neišeinant iš namų. Gydytojų patarimai
  Gydytoja įvardijo, ką derėtų gerti saviizoliacijos metu
  Sputnik Lietuva nufilmavo "koncertą" Vilniaus balkonuose karantino metu
  Kaskadininkai internete sukūrė "flešmobą" ir parodė, kaip nugalėti koronavirusą
  Lauris Reiniks įrašė naują dainą apie keistą ramybę Latvijoje dėl koronaviruso
  Britney Spears netyčia padegė savo sporto salę, tačiau vis tiek numesti svorio
  Tegai:
  koronavirusas, pandemija, sveikata, saviizoliacija

  Svarbiausios temos