21:21 2020 Liepos 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Respublika atsidūrė ketvirtojoje vietoje su 9,4 procento rodikliu. Panašus rezultatas buvo užfiksuotas Kipre

  VILNIUS, gegužės 5 — Sputnik. Praėjusiais metais Lietuva pateko į ES šalių penketuką su didžiausiu skurdo lygiu, rodo "Eurostato" statistikos agentūros duomenys.

  Tyrime buvo įvertinta, ar gali skirtingų ES šalių gyventojai sau leisti bent keturis materialius dalykus, kuriuos dauguma laiko norimais ar būtinais normaliam gyvenimui. Tai galimybė laiku apmokėti sąskaitas, palaikyti namų šildymą, reguliariai valgyti mėsą (arba žuvį, ar vegetarišką atitikmenį), pasiimti savaitę atostogų toli nuo namų.

  Tarp materialinių gėrybių taip pat buvo įvardyti televizorius, skalbimo mašina, automobilis, telefonas.

  Didžiausia skurstančiųjų dalis pastebėta Bulgarijoje (19,9 proc.). Toliau išsirikiavo Graikija (15,9), Rumunija (12,6). Ketvirtąją vietą užėmė Lietuva su 9,4 proc. rodikliu. Panašus rezultatas buvo pastebėtas Kipre.

  Latvija užėmė devintąją vietą (7,8). Estijoje šis rodiklis siekė 3,3.

  Tuo tarpu tarp trijų šiuo atžvilgiu sėkmingiausių ES šalių buvo Liuksemburgas (1,3), Švedija (1,6), Nyderlandai (2,4), Suomija (2,4).

  Anksčiau EK kaip pagrindines Lietuvos problemas įvardijo skurdą ir socialinę nelygybę. Ataskaitoje buvo teigiama, kad socialinės apsaugos išlaidos šalyje yra vienos mažiausių ES.

  Baltijos šalys reguliariai atsiduria ES antilyderių sąrašuose pagal gyvenimo lygį. Praėjusių metų vasarį "Eurostatas" įtraukė Lietuvą į šalių su didžiausia piliečių skurdo rizika penketuką. Tačiau respublika aplenkė kaimynines Latviją ir Estiją.

  Kai kurie ekspertai mano, kad žlugus TSRS ir Lietuvai įstojus į ES, šalis tapo Europos periferija, neturinčia jokio savarankiškumo. Interviu Sputnik Lietuva ekonomistas ir politikos analitikas Aleksandras Nosovičius pareiškė, kad ES dirbtinai palaiko žemą pragyvenimo lygį Lietuvoje, kad išnaudotų respublikos išteklius kitų Europos zonų plėtrai.

  Dar šia tema

  Lietuvoje apskaičiuotas mirštamumo nuo koronaviruso procentas
  Skurdas ir nelygybė: kodėl BVP augimas negerina Lietuvos žmonių gyvenimo
  EK ataskaita: užsitęsusios reformos, didelė pajamų nelygybė ir skurdas
  Tegai:
  skurdas, ES, reitingas, Lietuva

  Svarbiausios temos