19:26 2020 Liepos 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Močiutė anūkus išnešė iš namo, kur kilo gaisras, tačiau greitosios pagalbos medikai nesugebėjo vaikų reanimuoti

  VILNIUS, gegužės 5 — Sputnik. Telšių regione dėl gaisro name žuvo du vaikai, praneša Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento spaudos tarnyba.

  Tragedija įvyko Plepų kaime. Apie gaisrą buvo pranešta antradienį, 07:02. Pranešama, kad vaikai buvo atvykę į svečius pas močiutę. Ketverių metų mergaitė ir šešerių metų berniukas tuo metu miegojo, o močiutė buvo išėjusi į šalia esantį tvartą.

  Po 20 minučių pastebėjusi, kad pro langą veržiasi tiršti dūmai, močiutė įbėgo į namą, griebė vaikus ir išnešė į lauką. Greitai atvažiavusi jų mama, dar iki atvykstant ugniagesiams, išvežė vaikus į ligoninę.

  Pakeliui juos perėmė greitoji medicinos pagalba, medikai juos gaivino, bet ligoninėje, deja, jų gyvybės užgeso. 

  Ugniagesiai pranešė, kad gaisras kilo vonioje. Manoma, kad užsidegė elektros laidai, nes name buvo naudojamas šildymo katilas.

  Kadangi vonia buvo iškalta lengvai užsidegančiomis plastikinėmis lentelėmis, nuodingi dūmai netrukus pasklido ir į kambarį, kur miegojo vaikai.

  Ugnis neišplito, gaisrą ugniagesiai likvidavo per pusvalandį. Pažymima, kad dūmų detektoriaus name nebuvo.

  Departamentas pažymėjo, kad per pastaruosius dešimt metų šalyje gaisruose žuvo 19 nepilnamečių. Iš jų 6 žuvo dėl krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo reikalavimų pažeidimų, 4 dėl elektros įrenginių, prietaisų, elektros instaliacijos gedimų, po 2 — dėl vaikų išdykavimo su ugnimi ir dujų, žibalinių, benzininių įrenginių ir prietaisų gedimų, po 1 — dėl pašalinio  ugnies šaltinio ir priešgaisrinės saugos taisyklių pažeidimo, dar 3 vaikai žuvo dėl kitų priežasčių.

  Dar šia tema

  Mažeikiuose, darželio teritorijoje, kilo gaisras
  Per neatsargumą gaisruose žuvo trys žmonės
  Gaisrų statistika Lietuvoje 2019
  Kaune, gaisro vietoje, rasti du lavonai
  Tegai:
  mažamečiai vaikai, gaisras, Telšiai, Lietuva

  Svarbiausios temos