15:32 2020 Liepos 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB81.3769
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2139)

  Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys pažymėjo, kad dėl karantino buvo sustabdytas karo prievolininkų sveikatos patikrinimas, todėl šaukimo planas bus koreguojamas

  VILNIUS, gegužės 6 — Sputnik. Lietuvos kariuomenė šių metų gegužės mėnesį nevykdys šaukimo į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą ir parengtojo rezervo mokymus, praneša Kariuomenės spaudos tarnyba. 

  Šaukimas į karo tarnybą atidėtas dėl besitęsiančio karantino suvaržymų.

  "Pokyčiai kol kas yra nežymūs, tačiau karantino suvaržymai padarė tam tikros įtakos planuotų pašaukti karių skaičiui. Dėl karantino sustabdėme karo prievolininkų sveikatos patikrinimą, todėl šaukimo planas bus koreguojamas. Būsimus karius, kuriuos jau esame atsirinkę ir patikrinę iki karantino turėjome perskirstyti ir jei nebus papildomų suvaržymų metų bėgyje, tai šaukimo plane pokyčiai ir išliks nežymūs", — sakė Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys.

  Gegužės 11 dieną buvo suplanuotas šauktinių išvykimas į Karines jūrų pajėgas, o gegužės 9 dieną — rezervo karių išvykimas į mokymus Lietuvos kariuomenės mokykloje. Šių tarnybų datos yra atidėtos vėlesniam laikui iki atskiro Lietuvos kariuomenės vado nurodymo. Dėl kitų išvykimo į NPPKT ar rezervo mokymus datų pakeitimų kol kas nėra.

  Išvykimo į tarnybą ar rezervo mokymus datas perkėlus vėlesniam laikui, su kiekvienu karo prievolininku bus susisiekta individualiai. 

  Trečiadienį pranešta apie 1428 patvirtintus infekcijos atvejus, pasveikusiųjų skaičius išaugo iki 718, mirė 49 žmonės.

  Nuo kovo 16 dienos respublikoje įvestas karantinas. Vyriausybė jį pratęsė jau tris kartus, paskutinį kartą — iki gegužės 11 dienos. Valdžia taip pat padarė daugybę sušvelninimų verslui, tačiau primena, kad šalyje vis dar taikomos ribojamosios priemonės ir jų reikia laikytis.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemiją.

  Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 3,5 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 245 tūkst. žmonių.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2139)

  Dar šia tema

  EK prognozuoja, kad šiemet šalies BVP mažės, o 2021 metais tikimasi atsigavimo
  Septynios karantino savaitės GIPL dujotiekio statyboms nesutrukdė
  "Gerovės valstybė", kurioje "rizikos grupių" asmenims vietos nėra
  Tegai:
  karantinas, kariai

  Svarbiausios temos