05:33 2021 Sausio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB89.6369
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Medicininės kaukės ir pirštinių nešiojimas viešose vietose yra efektyviausias būdas apsisaugoti nuo koronaviruso plitimo

  VILNIUS, gegužės 8 — Sputnik. Šilti pavasario orai ir gegužės perkūnija lėmė, kad netinkamas medicininių kaukių naudojimas tapo pavojingas. Kodėl — interviu  "Sputnik radijo" eteryje paaiškino ypač pavojingų infekcijų specialistas, imunologas Vladislavas Žemčugovas.

  Pavasaris atnešė ne tik šiltus orus, bet ir perkūniją su lietumi. Naudoti medicinines kaukes tokiomis sąlygomis tampa ne tik sudėtinga, bet kartais net pavojinga, sakė Vladislavas Žemčugovas. Anot jo, gegužę išeinant iš namų būtinai reikia turėti atsarginę medicininę kaukę.

  "Jei kaukė šlapia ar jūs nusičiaudėjote, tada geriau užsidėti kitą. Nėra prasmės vaikščioti ir kvėpuoti savo virusais. Geriau turėti vieną ar dvi atsargines kaukes. Jei nuo lietaus sušlapo, geriau ją pakeisti. Taip pat gatvėje, kai lyja, kaukę galite visiškai nusiimti", — aiškino imunologas.

  Kaukę galite išdžiovinti ir toliau ją naudoti, tačiau svarbu suprasti, kad ši technika neveiks su visomis apsauginėmis priemonėmis. 

  "Nepatartina skalbti namuose pagamintos medicininės marlės kaukės, sulankstytos keturiais ar aštuoniais sluoksniais, nes apsauginės savybės sumažėja, tačiau lyginimas garais bus labai geras dalykas. Kitos medžiagos, išskyrus marlę, netinka. Vienkartinės kaukės yra plastikinės, todėl jų negalima lyginti. Be to, nėra prasmės jas kaitinti orkaitėje, kaip daro kai kurie. Tokias kaukes reikia keisti", — teigė gydytojas.

  Medicininės kaukės ir pirštinių nešiojimas viešose vietose yra efektyviausias būdas apsisaugoti nuo koronaviruso plitimo. Nešioti šias apsaugines priemones rekomenduojama visiems, neatsižvelgiant į tai, ar nėra COVID-19 simptomų.

  Koronavirusas — mitai ir tiesa
  © Sputnik
  Koronavirusas — mitai ir tiesa
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)
  Tegai:
  pavasaris, kaukės

  Svarbiausios temos