21:17 2020 Liepos 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1342
 • RUB80.0425
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Į paplūdimius raginama atvykti ne didesnėmis nei 2 žmonių grupelėmis bei dėvėti apsaugines kaukes

  VILNIUS, gegužės 10 — Sputnik. Švelnėjant karantino sąlygoms, Sveikatos apsaugos ministerija pateikia rekomendacijas, kaip saugiai leisti laiką paplūdimiuose, prie vandens telkinių.

  Paplūdimiuose nerekomenduojama lankytis rizikos grupei priklausantiems žmonėms — vyresniems nei 60 metų amžiaus bei sergantiems lėtinėmis ligomis. Jeigu jie lankosi paplūdimiuose, rekomenduojama itin atidžiai laikytis saugaus — ne mažesnio nei 2 metro — atstumo nuo kitų. 

  Vaistinė Vilniuje
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Taip pat visiems paplūdimiuose esantiems žmonėms reikia laikytis asmens higienos (rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo). 

  Būtina dėvėti apsaugines kaukes arba apsaugines veido priemones, išskyrus valgant ir geriant kavinėse bei maudantis vandens telkiniuose ar užsiimant vandens sportu ir pramogomis.

  Į paplūdimius raginama atvykti ne didesnėmis nei 2 žmonių grupelėmis, išskyrus šeimas. Išlieka rekomendacijos tarp žmonių ar grupių laikytis ne mažesnio nei 2 metro atstumo, vengti tiesioginio fizinio kontakto.

  Be to, lankytojai, perkantys paslaugas paplūdimiuose, skatinami atsiskaityti ne grynaisiais pinigais.

  Mažuose, pramoginiuose, sportiniuose, asmeniniuose, tradiciniuose laivuose ir kitose plūduriuojančiuose įrenginiuose ar priemonėse turi būti ribojamas lankytojų srautas taip, kad tarp žmonių ar grupių būtų užtikrinamas ne mažesnis nei 1 metro atstumas. 

  Dėl koronaviruso pandemijos įvestas karantinas pratęstas iki gegužės 31 dienos, nustatant naujas karantino švelninimo priemones. Ketvirtadienį Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pareiškė, kad karantino režimas gali tęstis ir vasarą.

  Manau, kad užsikrėčiau koronavirusu. Veiksmų planas.
  © Sputnik /
  Manau, kad užsikrėčiau koronavirusu. Veiksmų planas.

  Dar šia tema

  Seimas apsisprendė, kokias išmokas pasibaigus karantinui gaus verslas ir gyventojai
  Dėl karantino "Akropoliuose" nebus pavasarinės nuolaidų akcijos "Jamam"
  Dėl karantino sušvelninimo pradedami grąžinti vietiniai traukinių reisai
  Veryga užsiminė apie galimą karantino pratęsimą
  Tegai:
  karantinas, koronavirusas

  Svarbiausios temos