20:49 2020 Liepos 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1342
 • RUB80.0425
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Kalbama apie "Klevyčios" (Urelių) ir "Kiemeliškių" (Prienų) punktus. Pakeitimai įsigalios šių metų liepos 2 dieną

  VILNIUS, gegužės 10 — Sputnik. Baltarusijoje buvo panaikinti du supaprastinti kontrolės punktai, esantys pasienyje su Lietuva. Apie tai pranešė "BelTA" agentūra su nuoroda į šalies valstybinį muitinės komitetą.

  Pagal įsakymą punktai "Klevyčios" (Urelių) ir "Kiemeliškių" (Prienų) panaikinami ir pašalinami iš Baltarusijos sienos kontrolės punktų sąrašo. Tuo tarpu "Vidžių" punktas (Tverečiaus) yra įtrauktas į kelių kontrolės punktų sąrašą.

  Agentūros duomenimis, "Vidžių" (Tverečiaus) patikrinimo punkte bus vykdoma sanitarinė-karantino, veterinarinė, karantino fitosanitarinė ir automobilių kontrolė. Jis bus atidarytas sienoms kirsti tuščiomis transporto priemonėmis, taip pat transporto priemonėmis, skirtomis keleiviams vežti.

  Pastaruoju atveju leistinas automobilio svoris neturėtų viršyti 3,5 tonos, o vietų skaičius, be vairuotojo vietos, negali būti didesnis kaip 8. Taip pat per šį punktą leidžiama vežti asmeniniam naudojimui skirtas prekes, numatytas abiejų šalių teritorijose galiojančiuose teisės aktuose.

  Valstybinis muitinės komitetas tikisi, kad tokie pakeitimai padidins patikros punkto pajėgumą ir sumažins transporto priemonių susikaupimą kituose kontrolės punktuose Baltarusijos pasienyje su Lietuva, taip pat atsižvelgiant į didelio masto "Kamenyj Log" (Medininkų) rekonstrukciją.

  Taip pat Baltarusijos prezidento įsakymu plečiama respublikinių muitinės įforminimo punktų, esančių Bresto, Vitebsko, Gomelio, Gardino, Mogiliavo oro uostuose, specializacija.

  Pakeitimai įsigalios šių metų liepos 2 dieną.

  Dar šia tema

  Nuo gegužės 11 dienos bus švelninamos sienos kirtimo sąlygos
  Lenkija panaikina transporto priemonių judėjimo per Lazdijų kontrolės punktą apribojimus
  Tegai:
  pasienis, Lietuva, Baltarusija

  Svarbiausios temos