12:11 2020 Liepos 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1286
 • RUB80.4584
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2159)

  Be to, Lenkijos ir Suomijos įstojimas į Baltijos šalių laisvo judėjimo zoną nesukels naujų politinių konfigūracijų Europoje, mano ekspertas Aleksandras Nosovičius

  VILNIUS, gegužės 11 — Sputnik. Lietuvos, Latvijos ir Estijos ministrai pirmininkai sutarė atidaryti Baltijos šalių vidaus sienas nuo gegužės 15 dienos.

  Po to, kai Baltijos šalys atkurs laisvą judėjimą tarpusavyje, ateityje į šią erdvę galėtų prisijungti Lenkija ir Suomija, sakė Latvijos prezidentas Egilas Levitas.

  Interviu Sputnik Lietuva ekonomistas, politikos analitikas Aleksandras Nosovičius pažymėjo, kad Lenkijos ir Suomijos prisijungimas prie laisvo judėjimo zonos nereikš jokių ypatingų tarptautinių teisinių santykių tarp šių šalių ir Baltijos valstybių.

  Ekspertas pažymėjo, kad sienų su Suomija atidarymas yra svarbus visų pirma Estijai, nes šios šalies gyventojai išvyksta ten dirbti. Tuo pat metu Lenkija yra svarbiausia Lietuvai kryptis.

  "Lenkija Baltijos šalims yra toks išėjimas į likusią Europos Sąjungą, į likusią Europą, nes iš esmės šios šalys yra atstumtos, ir be Lenkijos jos yra tokia savotiška sala, palyginti daugiau geografiškai susijusi su Rusija ir Baltarusija nei su Europos Sąjungos šalimis. Taigi, vėlgi, Baltijos šalims, o ypač Lietuvai, labai yra kritiškas ankstyvas Lenkijos sienų atidarymas", — tvirtino Nosovičius.

  Lenkijos ir Suomijos sienų atidarymas yra visiškai natūralus ir logiškas dalykas, pabrėžė ekspertas, tačiau iš to neišplaukia jokios globalios išvados, naujos tarptautinės ar politinės konfigūracijos Europoje.

  Pagal vyriausybės dekretą nuo gegužės 11 dienos lietuviai gali keliauti į Lenkiją darbo, verslo ar mokslo tikslais. Tačiau su savimi reikia turėti tai patvirtinantį dokumentą — darbo sutartį, verslo liudijimą, įmonės dokumentą, Lenkijos švietimo įstaigos pažymą apie mokymą ir pan. Galutinį sprendimą dėl priėmimo į teritoriją priima Lenkijos pasieniečiai. Jie turi pateikti dokumentą. Į Lietuvą bus galima grįžti ne tik per Kalvarijos–Budzisko tašką, bet ir per Lazdijai–Ogrodniki patikrinimo punktą. Po to piliečiams nereikės laikytis dviejų savaičių saviizoliacijos.

  Nuo gegužės 15 dienos Lietuvos piliečiai gali laisvai keliauti Latvijoje ir Estijoje. Sieną galima kirsti per Būtingė–Rucava, Saločiai–Grenstalė ir Smėlynė–Medumai taškus. Lietuviai galės grįžti per juos, tačiau jiems nereikės dvi savaites izoliuotis.

  Latvijos ir Estijos gyventojai tomis pačiomis sąlygomis gali atvykti į kaimyninę Lietuvą.

  Lietuvos vyriausybė pratęsė karantiną iki gegužės 31 dienos, tačiau įvedė daugiau karantino sušvelninimo sąlygų.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2159)

  Dar šia tema

  Lietuvos piliečiams išplėtė grįžimo į tėvynę patikrinimo punktų sąrašą
  Baltarusijoje panaikinti du pasienio su Lietuva postai
  Penkiasdešimt penktoji karantino diena: Lietuvoje nustatyti 6 nauji koronaviruso atvejai
  Baltarusija atšaukė skrydžius į Palangą iki pat vasaros sezono pabaigos
  Tegai:
  karantinas, laisvas judėjimas, Baltijos šalys, Lenkija, Lietuva

  Svarbiausios temos