16:02 2020 Liepos 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB81.3769
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2139)

  Tuo tarpu uždarose viešosiose patalpose prievolė nešioti apsaugos priemones — veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones — liktų

  VILNIUS, gegužės 12 — Sputnik. Vyriausybei pateiktas siūlymas artimiausiu metu atšaukti reikalavimą viešose vietose dėvėti veido apsaugos priemones, antradienį spaudos konferencijos metu pareiškė Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. 

  "Vyriausybėje yra pateiktas toks siūlymas, kad atvirose, viešose erdvėse, kur žmonės nesibūriuoja, privalomumo (nešioti apsaugos priemones — Sputnik) būtų galima ir atsisakyti", — teigė Veryga. 

  Ministras taip pat akcentavo, kad uždarose viešosiose patalpose prievolė nešioti apsaugos priemones liktų.

  Nuo kada įpareigojimas dėvėti apsaugos priemones galėtų būti pakeistas rekomendacija Veryga prognozuoti nedrįso. Ministro teigimu, svarbiausia dabar neužmiršti, kad virusui išplisti užtenka vieno žmogaus, tad visiškai atsisakyti šiuo metu privalomų apsaugos priemonių nebus galima, kol bus vis šalyje užsikrėtusių žmonių.

  "Viskas prasidėjo nuo vieno atvejo, ir Kinijoje prasidėjo nuo vieno atvejo, o Lietuvoje dabar tokių yra ne vienas, yra keli šimtai, kurie yra užsikrėtę ir kurie gali užkrėsti. Tie žmonės yra ne tik gydymo įstaigose <...> Kada nebefiksuosime užsikrėtimo atvejų, tada ir galėsime kalbėti apie šių priemonių atsisakymą", — apibendrino SAM vadovas.

  Stabilizavus koronaviruso plitimą šalyje, nuo balandžio vidurio Vyriausybė priėmė sprendimus, švelninančius kai kuriuos gyventojams tekusius ribojimus.

  Naujaisiais duomenimis, Lietuvoje koronavirusas nustatytas 1491 žmogui. Nuo infekcijos mirė 50 pacientų. Iki gegužės 31 dienos šalyje galioja karantinas, tačiau su daugybe nuolaidų.

  Įpareigojimas viešose vietose dėvėti veido apsaugos priemones įsigaliojo nuo balandžio 10 dienos. Iki tol dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones buvo tik rekomenduojama.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemiją. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau kaip 4 mln. užkrato atvejų, daugiau nei 281 tūkst. žmonių mirė.

  Koronavirusas Lietuvoje
  © Sputnik /
  Koronavirusas Lietuvoje
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2139)

  Dar šia tema

  Lietuvoje patvirtinti 6 nauji COVID-19 atvejai, bendras skaičius — 1491
  "Grįžome į Kalėdas": lietuviai parodė snygio gegužės mėnesį nuotraukas
  Neringoje COVID-19 susirgęs asmuo slėpė kontaktus
  Atvėrus sienas į Lietuvą atvyko beveik 140 Lenkijos piliečių
  Tegai:
  Aurelijus Veryga, apsaugos priemonės, kaukės, karantinas, vyriausybė

  Svarbiausios temos