06:34 2020 Liepos 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2124)

  Lietuvoje iki gegužės 31 dienos įvestas karantinas, tačiau vyriausybė įvedė nemažai sušvelninimų

  VILNIUS, gegužės 13 — Sputnik. Nuo gegužės 18 dienos Lietuvos ir Latvijos pasienyje pradės veikti dar vienas — Kalvių–Meitenės — pasienio kontrolės punktas, pranešė Vidaus reikalų ministerijos spaudos tarnyba. 

  Pasak vidaus reikalų ministrės Ritos Tamašunienės, sušvelninus kelionių apribojimus, išaugo ir judėjimo srautai, todėl tikslinga yra atverti dar vieną punktą, kad nesusidarytų eilių.

  Nuo gegužės 15 dienos į Lietuvą suteikiama teisė laisvai atvykti Latvijos ir Estijos piliečiams, jiems nebus taikoma 14 dienų saviizoliacija, tuo atveju, jei nebuvo atvykta iš kitų šalių.

  Tokias pačias teises nuo gegužės 15 dienos lietuviai įgyja keliaudami į Latviją bei Estiją.

  Nuo penktadienio Lietuvos piliečiai grįžti iš užsienio ar užsieniečiai atvykti į Lietuvą galės per dar du punktus pasienyje su Latvija — Būtingės–Rucavos ir Smėlynės–Medumi. Šiuo metu per juos galima išvykti į Latviją, tačiau grįžti galima tik per Saločių–Grenctalės punktą. Nuo gegužės 18 dienos atvykti ir išvykti galima bus ir per Kalvių–Meteinės pasienio kontrolės punktą.

  Tarptautinius komercinius vežimus vykdantiems automobilių vairuotojams Lietuvos sieną, kaip ir dabar, galima kirsti per šiuos punktus: Kalvarija–Budziskas, Lazdijai–Aradninkai, Saločiai–Grenstalė, Būtingė–Rucava, Smėlynė–Medumai, Medininkai–Kamenyj Logas, Šalčininkai–Benekainys, Raigardas–Privalka, Kybartai–Černyševskojė ir Panemunė–Sovetskas.

  Lietuvoje iki gegužės 31 dienos įvestas karantinas, tačiau vyriausybė įvedė nemažai sušvelninimų. Koronavirusas buvo diagnozuotas daugiau nei 1500 žmonių, 908 žmonės pasveiko.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemiją. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 4 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 283 tūkst. žmonių.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2124)

  Dar šia tema

  Vienoje iš Baltijos šalių atrastos unikalios koronaviruso mutacijos
  Lietuvoje užfiksuota 54-oji mirtis nuo koronaviruso
  Lietuvoje papasakota apie sudėtingą sutuaciją vienoje iš Vilniaus ligoninių
  Tegai:
  Vidaus reikalų ministerija (VRM), pasienio kontrolės punktas, Estija, Latvija, Lietuva

  Svarbiausios temos