20:37 2020 Gegužės 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.0975
 • RUB77.7494
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Lietuvoje įsigaliojo nauji medžioklės taisyklių pakeitimai, pažymima, kad nuo šiol uždrausta visus kanopinius žvėris medžioti šratiniais šaudmenimis, be to nepritarta naudoti lankus kaip medžioklės įrankį

  VILNIUS, gegužės 13 — Sputnik. Lietuvoje įsigaliojo nauji Medžioklės respublikos teritorijoje taisyklių pakeitimai, praneša Aplinkos ministerijos spaudos tarnyba.

  Iš šių taisyklių išbraukta ankstesnė, šių metų gegužės 8 dieną įtraukta nuostata, kad nuo 2022 metų kaip medžioklės įrankis galėtų būti naudojami lankai. Buvo planuota, kad juos būtų galėję medžioklėje naudoti tik teorijos ir šaudymo iš lanko, saugumo egzaminus išlaikę ir kitus nustatytus reikalavimus atitikę asmenys. Tačiau nuspręsta atsisakyti galimybės naudoti šį įrankį medžioklėje.

  Primenama, kad, siekiant sustiprinti saugumą ir užkirsti kelią nelaimingiems atsitikimams medžioklės metu, gegužės 8 dieną patvirtintais medžioklės taisyklių pakeitimais nustatyta, kad medžiotojų saugaus elgesio žinių ir praktinių medžiojimo įgūdžių patikrinimas turi būti atliekamas kas trejus, o ne kas penkerius metus, kaip buvo ligi šiol.

  Pakeitimais uždrausta visus kanopinius žvėris medžioti šratiniais šaudmenimis. Tai padaryta siekiant nutraukti ydingą praktiką, kai gyvūnai patirdavo daug nereikalingų kančių, kai stambesni žvėrys nemirtinais šūviais šratais būdavo sužeidžiami ir ilgai kankindavosi.

  Tikslinant medžioklės taisykles, atlikta nemažai redakcinio pobūdžio pakeitimų. Pavyzdžiui, ligi šiol buvo nustatyta, kad žuvininkystės tvenkinių teritorijoje medžiojami kormoranai. Dabar ši nuostata patikslinta, nurodžius, kad leidimai išduodami ne medžioti, o gausai reguliuoti. Pažymėtina, kad visoms saugomoms rūšims leidimai išduodami ta pačia tvarka — tik pateikus įrodymus, kad saugoma rūšis daro didelę žalą akvakultūrai.

  Dar šia tema

  JAV gyvačių medžiotojas išgelbėjo aligatorių nuo pitono
  Pakruojo rajone medžiotojai pašovė berniuką
  Trepsi, šokinėja, kasa — Kamčiatkoje nufilmuota, kaip juokingai medžioja lapės
  Tegai:
  medžiotojas, medžioklė, Lietuva

  Svarbiausios temos