20:28 2020 Liepos 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1342
 • RUB80.0425
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Civilinio proceso kodekso pataisomis numatoma įteisinti draudimą išieškoti skolas iš valstybės ar savivaldybės paramos, kitų išmokų ar kompensacijų, skiriamų dėl ekstremaliosios situacijos ar karantino

  VILNIUS, gegužės 13 — Sputnik. Antstoliai negalės išieškoti lėšų, kurias skolininkai — fiziniai ar juridiniai asmenys — gaus kaip valstybės ir savivaldybių paramą dėl įvesto karantino. Šiandien tokioms Teisingumo ministerijos parengtoms Civilinio proceso kodekso pataisoms pritarė Vyriausybė, praneša Teisingumo ministerijos spaudos tarnyba.

  "Paskelbus karantiną, valstybė skyrė dideles pinigų sumas, kad padėtų žmonėms ir paremtų valstybės ekonomiką, nes tenka stabdyti verslą, sumažėjo pajamos, ūgtelėjo nedarbas. Todėl socialiai būtų neteisinga, jei šios lėšos priverstinai būtų skiriamos skoloms padengti", — sako teisingumo ministras Elvinas Jankevičius.

  Pataisomis būtų įteisintas draudimas išieškoti skolas iš valstybės ar savivaldybės paramos, kitų išmokų ar kompensacijų, skiriamų dėl ekstremaliosios situacijos ar karantino.

  Šio metu Civilinio proceso kodekse numatyti atvejai, iš kokių lėšų negali būti vykdomas priverstinis išieškojimas. Skolų negalima išieškoti iš komandiruotpinigių; motinystės, tėvystės ir vaiko priežiūros išmokų, išeitinių išmokų bei kitų išmokų, skirtų nepasiturinčių gyventojų socialinei paramai. Taip pat išieškojimas negali būti nukreipiamas į buities, ūkio, darbo, mokymosi reikmenis ir kitą turtą, kurie būtini skolininko ar jo šeimos pragyvenimui, darbui pagal jo profesiją ar mokymuisi.

  Išieškant iš juridinių asmenų, skolų negalima išieškoti iš lėšų, kurias skolininkas gavo kaip Europos Sąjungos ar kitą tarptautinę finansinę paramą remiamam projektui vykdyti.

  Šios pataisos bus teikiamos svarstyti Seime.  

  Dar šia tema

  Dar daugiau žmonių gali gauti 257 eurų dydžio išmoką
  Dėl koronaviruso valstybės biudžetas negaus iki 1,5 mlrd. eurų pajamų
  Lietuvoje planuojama laikinai sumažinti pajamų mokestį
  Tegai:
  valstybės parama, antstoliai, Lietuva

  Svarbiausios temos