07:41 2021 Gegužės 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.2059
 • RUB89.4671
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Humanitarinę siuntą sudaro už 100 tūkst. eurų įsigyti 52,6 tūkst. Lietuvoje pagaminti apsauginiai veido skydeliai

  VILNIUS, gegužės 14 — Sputnik. Lietuva išsiuntė apsaugos priemones, reikalingos kovai su COVID-19, Armėnijai, Moldovai, Gruzijai ir Ukrainai, praneša Užsienio reikalų ministerija. 

  Lietuvoje pagamintos apsaugos priemonės į Armėniją, Moldovą ir Gruziją išvyksta ketvirtadienį. Gegužės 13 dieną humanitarinis krovinys taip pat iškeliavo į Ukrainą.

  "Tai — humanitarinė pagalba, kurią Lietuvos Respublikos Vyriausybė balandžio 22 dienos nutarimu skyrė Rytų kaimynystės šalims, reaguodama į šių valstybių humanitarinės pagalbos prašymus padėti kovoje su COVID-19", — teigiama pranešime.

  Už 100 tūkst. eurų buvo įsigyta 52,6 tūkst. Lietuvoje pagamintų apsauginių veido skydelių iš UAB "Baltic digital printing" ir UAB "Medienos era".

  Гуманитарная помощь из Литвы
  Lietuvos humanitarinė pagalba

  Humanitarinį krovinį į Armėniją, Moldovą ir Gruziją nugabens Lietuvos karinės oro pajėgos, vykdančios planinį skrydį į minėtas šalis. Apsaugos priemonės į Ukrainą gabenamos žemės transportu.

  Kalbant apie pačią Lietuvą, apsaugos priemonių atsargos daugiausia papildomos pirkiniais iš Kinijos. Vien per gegužės mėnesį, SAM duomenimis, Lietuvą pasiekė daugiau kaip 100 tonų apsaugos priemonių medikams. 

  Гуманитарная помощь из Литвы
  Lietuvos humanitarinė pagalba

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemiją. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau kaip 4,2 mln. užkrato atvejų, daugiau nei 290 tūkst. žmonių mirė.

  Lietuvoje užregistruota 1511 ligos atvejų, 934 žmonės pasveiko, 54 žmonės mirė. Dėl koronaviruso nuo kovo 16 dienos šalyje paskelbtas karantinas, jis pratęstas iki gegužės 31 dienos, tačiau sąlygos sušvelnintos.

  Dar šia tema

  Humanitarinė pagalba naikina pasaulio politinę tvarką
  Zacharova: Rusijos humanitarinė pagalba Italijai nesusijusi su politika
  Turkija nepraleido Kinijos lėktuvo su humanitarine pagalba Kiprui
  Tegai:
  Ukraina, Gruzija, Armėnija, Moldova, humanitarinė pagalba, Lietuva

  Svarbiausios temos